Ensiferum na czterech kwietniowych koncertach w Polsce

0

Ensiferum, czyli fińscy folk-metalowcy, powracają do naszego kraju, by zagrać na czterech koncertach: w Gdyni, Warszawie, Katowicach i Wrocławiu. Występy odbędą się w ramach promocji ich najnowszego albumu “Two Paths”! Przed Finami zaprezentuje się inspirowany Starożytnym Rzymem zespół Ex-Deo. Bilety są już do nabycia między innymi na stronie P.W. Events. Więcej informacji znajdziecie w naszym kalendarzu koncertowym.

Ensiferum + Ex Deo
09.04.2018, Klub Muzyczny Ucho, Gdynia 
10.04.2018, Proxima, Warszawa
11.04.2018, Megaclub, Katowice
12.04.2018, Zaklęte Rewiry, Wrocław

Ensiferum

Nie sposób mówić o death metalu inspirowanym muzyką ludową bez wspomnienia o Ensiferum, a ich nowa płyta “Two Paths” ponownie potwierdza ich pozycję w czołówce gatunku. Czerpiąc z brzmienia poprzednich sześciu albumów, “Two Paths” wyróżnia się w dyskografii Finów, będąc ich jednocześnie najbardziej epickim i najbardziej organicznym dotychczas dziełem. Wpływ na brzmienie zespołu miało również dołączenie do składu Netty Skog, grającej na elektronicznym akordeonie. “Kiedy nagrywaliśmy “One Man Army [2015], chcieliśmy, by ta płyta brzmiała bardziej koncertowo, niż studyjnie. Na “Two Paths” kontynuujemy tę tendencję: używamy sprzętu analogowego, usuwamy ścieżki, czy nawet gramy bez metronomu, co daje zupełnie inny groove niż na większości współczesnych albumów metalowych”, mówi basista i wokalista grupy, Sami Hinkka. “Wszystko sprowadza się do pisania muzyki, której brzmienie nam się podoba I którą dobrze gra nam się na żywo, a na “Two Paths” wszystko udało nam się lepiej, niż kiedykolwiek”. 

EX Deo

Zespół EX DEO, ze znanym jako wokalista Kataklysm Maurizio Iacono na czele, odwiedzi Polskę w ramach promocji swego wydanego w lutym 2017 nakładem Napalm Records trzeciego albumu „The Immortal Wars”. Autorem okładki płyty jest Eliran Kantor, wcześniej tworzący m.in. dla Testament, Hatebreed, Soulfly i Kataklysm. Głównym tematem albumu są wojny punickie, czyli długoletni konflikt pomiędzy Starożytnym Rzymem a Kartaginą. Epickie utwory Ex-Deo opowiadają o starciu dwóch wybitnych dowódców, Hannibala i Scypiona Afrykańskiego, poruszają również inne tematy z historii starożytnej.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.