Decapitated headlinerem Metal Mine Festival 2018

0

W tym roku będziemy świadkami trzeciej edycji imprezy Metal Mine, która organizowana jest w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Organizatorzy ogłosili właśnie zespół, który wystąpi w roli gwiazdy głównej na festiwalu – Decapitated.

Metal Mine Festival 2018
25 sierpnia
Wałbrzych, Stara Kopalnia

Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia 2018 roku i, podobnie jak w przypadku wcześniejszych dwóch odsłon, możemy się spodziewać ciekawego zestawienia zespołów. Organizatorzy komentują ogłoszenie dotyczące headlinera:

Od ponad dwóch dekad są obecni na metalowych scenach! Zdobyli uznanie fanów na całym świecie. Zatem z dumą ogłaszamy: DECAPITATED headlinerem 3 edycji Metal Mine Festival!!

Warto przypomnieć, że na początku działalności przy produkcji kultowej już płyty Winds of Creation pracował lider legendarnej death metalowej grupy Vader – Piotr „Peter” Wiwczarek. Po wydaniu pierwszego albumu Decapitated był określany jako „nadzieja death metalu”, a każdy kolejny album sukcesywnie wynosił zespół na coraz to wyższy poziom. Przykry incydent, jakim był wypadek zespołu podczas trasy w Białorusi w 2007 roku spowodował przerwę w działalności. Jednak po dwóch latach Decapitated powrócili na scenę w wielkim stylu oraz nowym składzie, do którego Wacław „Vogg” Kiełtyka zaprosił wokalistę Rafała Piotrowskiego (ex-Ketha), basistę Filipa Hałuchę (Masachist, Vesania) oraz niezwykle utalentowanego austriackiego perkusistę Kerima Lechnera (obecnie Septicflesh).

W swoim dorobku zespół ma już siedem długogrających płyt i w zasadzie ciężko jest wskazać tę najlepszą, bowiem każda z nich ma swój specyficzny charakter. Skład zespołu się ustabilizował i od 2016 roku basistą jest Hubert Więcek (Banisher, Redemptor), a za zestawem perkusyjnym zasiada Michał Łysejko (Morowe). Wydany w 2017 roku album Anticult, który zebrał mnóstwo przychylnych opinii, tylko potwierdza fakt, iż jest to jeden z najlepszych polskich zespołów grających ekstremalny metal.

Wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne zespoły, które wystąpią na tegorocznej edycji jak i dalsze szczegóły festiwalu. Relację z Metal Mine Festival, który odbył się w 2017 roku, możecie przeczytać tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.