Josh Homme (Queens of the Stone Age): “The Doors wydawali się być błędem”

0

Frontman Queens of the Stone Age ostatnio podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat pojęcia niedoskonałości w muzyce. Homme mówi, że lubi ludzką naturę, a razem z nią błędy. Co ciekawe, w tym kontekście wspomina zespół The Doors. W wywiadzie z  Adamem Buxtonem mówił:

Lubię ludzką naturę w całości, lubię błędy. Perfekcja jest czymś, do czego możesz dążyć, ale nie czymś, czego możesz oczekiwać, bo to szalone. Tak samo w muzyce. Teraz można wszystko naprawić. Jednak jeśli zrobisz wszystko idealne, to nie ma żadnego napięcia, tarcia. Cały wszechświat został z ten sposób stworzony. W seksie chodzi o napięcie, więc utrzymujcie je!

Lubię dość The Doors, ponieważ oni ponownie nie mogliby już istnieć, bo wydają się być błędem. Gitarzysta, jazzowy perkusista, organista, co to jest? Niemy film? No i w końcu ten koleś – Jim Morrison, który naprawdę był poetą. Jego teksty są naprawdę ponad wszystkim, ale zdemaskujmy to, że on naprawdę nie potrafił dobrze śpiewać.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.