W ostatniej edycji programu One On One With Mitch Lafon, John 5 ujawnił, że prace nad wspólnym projektem z Davidem Lee Rothem chylą się ku końcowi, zaś sam album będzie „nieprawdopodobny”.
John 5 o współpracy z Davidem Lee Rothem:
Właśnie skończyliśmy kolejny album i to będzie 11 najlepszych kawałków jakie kiedykolwiek słyszeliście. I zrobiliśmy to tylko ja z Davem, mając ze sobą Gregga Bissonette’a grającego na perkusji.
To jest niewiarygodne. Jest utwór o nazwie ’Somewhere Over The Rainbow Bar & Grill’ i wiecie, inne świetne, rewelacyjne kawałki. I mamy nadzieję, że kiedyś ujrzą one światło dzienne. Ale on jest, rzecz jasna, zajęty teraz z Van Halenem i innym materiałem. Ale to jest nieprawdopodobne nagranie.
Często przychodzę do jego domu i piszemy wspólnie muzykę. Mamy przy tym masę zabawy. Wszystkie kawałki są oryginalne. Po prostu przychodzę do jego chaty podczas dnia i piszemy ten materiał, by on mógł zarezerwować studio na noc.
Gitarzysta Roba Zombie miał okazję już współpracować z Davidem w 1998 roku, gdy pomagał mu przy narywaniu solowego krążka „DLR Band”.
