Iron Maiden odpowiada na oskarżenia byłego wokalisty o kradzież tekstów

0

Iron Maiden jest oskarżone po raz kolejny o kradzież tekstów. Poprzednio zespół został pozwany do sądu o nielegalne wykorzystanie tekstu zespołu Beckett z piosenki ‘Life’s Shadow’. Oskarżającego wówczas reprezentował Barry McKay.

Teraz McKay reprezentuje byłego wokalistę “Dziewicy” – Dennisa Wilcoxa, który uważa, że napisał teksty do ‘Prowler’, ‘Charlotte The Harlot’, ‘Phantom Of The Opera’, ‘Iron Maiden’ i ‘Prodigal Son’. Podczas rozmowy w  ramach Ham & High Steve Harris uznał wszelkie oskarżenia za błędne.

Iron Maiden przyznaje, że Wilcox mógł zmienić słowo czy dwa w ‘Prowler’ i ‘Charlotte The Harlot’, jednak jest to niemożliwe, aby mógł pamiętać, że je napisał.

Dennis zwykł zapominać słowa do naszych piosenek albo je przekręcać. Musiał nawet śpiewać z kartki, kiedy graliśmy koncerty. Także jest to nieprawdopodobne, aby pan Wilcox pamiętał o rzekomym napisaniu tych utworów.

Co sądzicie o tej sprawie? Kto ma rację?

Udostępnij to

O autorze

Fanatyk tradycyjnego heavy metalu, muzyki progresywnej oraz melodeathu. Ponad wszystkie zespoły ceni Iron Maiden, Led Zeppelin oraz Metallikę.