Immortal zawiesza działalność, Abbath formuje nowy zespół

0

Olve Eikemo, znany szerzej jako Abbath, czyli założyciel i frontman legendarnej black metalowej kapeli Immortal, przesłał dziś portalowi Metal Hammer oficjalne oświadczenie, w którym można przeczytać o przyszłości zespołu i samego muzyka. Dowiaduje się z niego, że Abbath planuje powołać do życia nową kapelę, a samo Immortal zawiesza na razie działalność. Fragmenty wiadomości tłumaczymy poniżej:

Frontman i założyciel Immortal tworzy i przeprowadza próby, mając już masę nowego materiału gotowego do nagrania. Nie będąc w stanie dojść do porozumienia z innymi członkami zespołu, Abbath zdecydował się utworzyć swoją własną grupę. Nadszedł właśnie czas, aby muzyk zaprezentował swoje dzieło światu i kontynuował rozwijanie swojego dziedzictwa.

W ciągu następnych dwóch lat ukaże się nowy album oraz odbędą się występy na żywo – pierwszy z nich będzie miał miejsce w londyńskim Forum w piątek, 18 września. Będzie to 1. koncert Abbatha w Wielkiej Brytanii od czasu Bloodstock Festival 2011, w którym pełnił on rolę gwiazdy głównej, razem z W.A.S.P. i Motörhead.

Z kolei w lutym 2016 roku Abbath powróci na ziemię ojczystą, gdzie będzie headlinerem prestiżowego Blastfest w Bergen – na czele ze 100% norweskim składem.

Zespół będzie występował pod nazwą Abbath, co jest naturalnym krokiem dla pseudonimu, który stał się ikoną i synonimem grupy, którą muzyk założył w 1990 roku. Immortal odchodzi na razie w spoczynek. Esencja, potęga, muzyka – i Abbath – przeciwnie.

Ostatni album Immortal, zatytułowany ,,All Shall Fall”, został wydany 2009 roku i okazał się największym komercyjnym sukcesem norweskiej grupy.

Immortal

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.