Imagine Dragons i Twenty One Pilots najważniejszymi zespołami rockowymi wg. Billboard

0

Portal Billboard podsumował drugą dekadę lat 2000. Według wyników za okres 5.12.2009-28.09.2019, królami muzyki rockowej są m.in. Imagine Dragons i Twenty One Pilots.

Imagine Dragons zostało uznane za “jeden z najbardziej wpływowych zespołów rockowych”:

Pod koniec dekady, Imagine Dragons zgarniają trzy pierwsze miejsca na liście Hot Rock Hits, podczas gdy dwie z ich płyt osiągnęły Top 5 na liście rockowych albumów.

Piosenką nr. 1 dekady na Hot Rock Songs jest ‘Believer’, natomiast na drugim miejscu ‘Thunder’.

Co do Twenty One Pilots, ich płyta “Blurryface” była na szczycie listy  w sumie przez 9 tygodni, osiągając 6. wynik w historii. Album znajdował się na liście Billboard 200 non stop przez cztery lata.

Innymi wyróżnionymi w rockowym podsumowaniu są również Mumford & Sons, The Lumineers, Panic! At the Disco oraz Soundtrack Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol. 1.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!