Exhorder powraca w nowym składzie i zapowiada koncerty

0

Popularna na przełomie lat 80′ i 90′ amerykańska grupa Exhorder, której przypisywane jest stworzenie charakterystycznego brzmienia, rozpropagowanego w późniejszych latach przez kapele kojarzone z nurtem groove metalu, takie jak Pantera, Lamb of God czy Machine Head, ogłosiła właśnie swój powrót.

Zespół podpisał kontrakt z firmą All Independent Service Alliance, zajmującą się m.in. dystrybucją muzyki i managementem oraz ogłosił aktualny skład, który składa się z dwóch oryginalnych członków Exhorder, czyli Vinniego LaBella (gitara) i Kyle’a Thomasa (wokal), uzupełnionych o Jasona Viebrooksa (Heathen) na basie, Marzi Montazeriego (Philip H. Anselmo & The Illegals, ex-Superjoint Ritual) na gitarze oraz Sashy Horna (Forbidden) na perkusji. LaBella komentuje:

W trakcie naszej 30-letniej historii każdy z nas zmagał się ze swoimi problemami. Problemami, które kilka razy rozłożyły nas na części. Nieważne jednak, czy te zmagania miały wymiar wewnętrzny, zewnętrzny, czy jeden i drugi, nie ważne jak wyglądała sytuacja, zawsze udawało nam się znaleźć sposób, by powrócić po raz kolejny. Jak? Dlaczego? Zajęło mi 30 lat, żeby uświadomić sobie, że relacje między nami stały się zbyt mocne, utwory są ponadczasowe, a fani wiecznie młodzi. To wiele dla nas znaczy i jest powodem, dla którego Exhorder nie może się poddać, nawet za sprawą ludzi, którzy go stworzyli. Czy się wam to podoba czy nie, Exhorder jest wieczny i to mój obowiązek, honor i przywilej, by zrobić to ponownie!

Thomas dodaje:

W moim przypadku prawdopodobnie najlepiej byłoby powiedzieć “nigdy nie mów nigdy”, bo w ogóle nie podejrzewałem, że to może zdarzyć się ponownie. W każdym razie, wracamy po raz kolejny! Jestem niesamowicie podekscytowany faktem, że znów stanę na scenie z Exhorder, aby przywrócić do życia kilka z najbardziej klasycznych utworów dla historii thrash metalu i hardcore’u. Damy z siebie wszystko, aby nikt, kto wyjdzie z koncertu Exhorder, nie pozostał nieusatysfakcjonowany.

Na początku przyszłego roku Exhorder zagra pierwszy po powrocie, podwójny koncert, który odbędzie się 9 i 10 lutego w Nowym Jorku. Zespół ma zamiar wykonać swój pierwszy, klasyczny w pewnych kręgach album Slaughter In The Vatican oraz jego następcę, “The Law”, w całości. W dalszej kolejności grupa planuje występy na letnich festiwalach muzycznych. 

Exhorder, założony w 1985 roku, swój pierwszy krążek studyjny, wspomniany wcześniej “Slaughter in the Vatican”, wydał 5 lat później. W 1992 roku ukazał się “The Law”. Debiut zespołu jest przez wielu fanów ciężkiego grania przywoływany jako źródło brzmienia groove metalu i często porównywany do późniejszych dokonań Pantery, która odpowiadała za jego popularyzację.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.