Evergrey ujawnia tytuł nowej płyty

0

Zespół potwierdził tytuł następcy „The Storm Within” z 2016 roku. Kiedy można spodziewać się nowego krążka Szwedów?

„The Atlantic” – taki tytuł nosić będzie album, który wstępnie ma się ukazać w styczniu przyszłego roku dzięki AFM Records. Frontman i założyciel Evergrey – Tom Englund – w wywiadzie jaki przeprowadziła z zespołem Marielle Tengström z Metal Casino, opowiedział o postępach w sesji nagraniowej.

Właśnie skończyliśmy nagrywanie, a potem jakiś dupek włamał się do naszego studia i ukradł kilka ważnych rzeczy. Mieliśmy przez to trochę opóźnienia, więc próbujemy to ogarnąć.

Na pytanie, jak rozwinęła się ich muzyka od czasu „The Storm Within”, który był drugim albumem od czasu powrotu perkusisty Jonasa Ekdahla, Jonas mówi:

Myślę, że ciągle się rozwijamy jako muzycy i autorzy piosenek. Nie czujemy, że mamy jakiekolwiek granice – granice są coraz bardziej rozszerzane na każdym albumie, który robimy. Myślę, że to niesamowite, że skorzystaliśmy z tego i oczywiście zawsze piszemy to, co chcemy napisać lub czym jesteśmy zainspirowani. Wydaje mi się, że na tym albumie zrobiliśmy coś ekstra.

Tytuł już jest znany, także fani muszą teraz poczekać na nową muzykę.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/