Eddie Van Halen: “Śpiewam dużo lepiej niż Michael Anthony”

0

W wywiadzie dla Billboard.com Eddie Van Halen opowiedział o swoim nałogu, który przezwyciężył oraz o obecnej sytuacji w zespole:

Byłem alkoholikiem i potrzebowałem alkoholu, żeby funkcjonować. Zacząłem pić i palić w wieku 12 lat. Jeden z moich nauczycieli powiedział: “Nie pij nic przez co nie możesz patrzeć”. A ja na to: “Czyli zostaję wódka?”. I miał rację, piłem wódkę.. W ogóle nie winię mojego ojca, ale on też był alkoholikiem, więc to było normalne u nas w domu. Mimo wszystko, to nigdy nie miało wpływu na jego pracę, na moją też nie. Około 2004 roku stałem się bardzo wkurzającym alkoholikiem.

O przyjęciu do zespołu syna Wolfganga w zamian za Michaela Anthony’ego:

Musiałem pokazać Mike’owi każdą nutę, bo on ich zapomniał. Przed wyruszeniem w trasę Mike przyszedł z kamerą i musiałem mu pokazać wszystkie partie.
Jego głos brzmi jak trąbka piccolo. Ale on nie jest wokalistą, ma po prostu ogromną skalę. Mike się urodził z wysokim głosem. Ja śpiewam lepiej niż on. Ludzie zawsze mówią, że to jego głos w utworych, ale to tak naprawdę jego głos i mój. Nie tylko jego.

eddie-van-halen

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.