Dødsfall wyda nową płytę w styczniu

0

Po czterech latach milczenia Dødsfall powraca z długo wyczekiwanym piątym albumem „Døden Skal Ikke Vente”, który zawiera 10 nowych utworów czystej nienawiści i gniewu w najczystszej postaci. Producentem płyty został Tore Stjerna (Mayhem, Watain, Behexen, Funeral Mist). Została ona nagrana w renomowanym studiu Necromorbus w Sztokholmie.

Nowy krążek jest wynikiem ogromnej inspiracji, która niczym śnieżna kula potoczyła się i rozrastała od wydania „Kaosmakt” w 2015 roku aż do „Døden Skal Ikke Vente”. Jest to świeży i kreatywny album osadzony w korzeniach Dødsfall z brzmieniem, które było znakiem rozpoznawczym zespołu od początku jego działalności. Można go opisać jako udane połączenie przeszłości i teraźniejszości z nowymi elementami i różnymi źródłami inspiracji. Album jest epicki, majestatyczny i wściekły oraz naznaczony średniowiecznym klimatem mroźnych krain północy. To także debiut perkusisty Telala grającego również z takimi aktami jak Troll, Isvind i Endezzma.

Po raz pierwszy w historii grupa nakręciła teledysk do jednego z utworów – „Grå Himlar” – we współpracy z Dorian Productions. Oczekuj zatem jednego z najlepszych wydawnictw Dødsfall pełnego majestatycznych dźwięków, które uczynią ten album klasycznym!

Teledysk zostanie wkrótce ujawniony. W międzyczasie wysłuchajcie nowego kawałka „Ondskapelse” poniżej. Osmose Productions wypuści płytę 25 stycznia na CD i winylu.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/