Demons & Wizards wyda nowy album w styczniu 2020 r.

0

Demons & Wizards to projekt założyciela, lidera i gitarzysty Iced Earth, Jona Schaffera, i wokalisty Blind Guardian – Hansiego Kürscha. Pod tym szyldem muzycy wydali dwie płyty studyjne: „Demons & Wizards” (1999 r.) i „Touched By The Crimson King” (2005 r.). Natomiast nowe wydawnictwo ma pojawić się w styczniu 2020 r.

Schaffer mówił o postępach w pracach nad nowym materiałem podczas występu w „Podcast In Stone”.

Gitarzysta powiedział:

Napisałem kilka najlepszych utworów instrumentalnych w całej mojej karierze w ciągu ostatnich kilku tygodni i jestem bardzo podekscytowany, słysząc, co Hansi w nich robi. Wrażenie jest naprawdę świetne. Jest zaangażowany w to, co mu wysłałem. Jutro zacznie nagrywać.

Jestem zadowolony z tego, co stworzyłem – mam na myśli bardzo szczęśliwy. Zabierzemy ludzi w podróż człowieku – na pewno.

Według Schaffera Demons & Wizards planuje ukończyć nagrywanie nowego albumu przed rozpoczęciem letniego sezonu 2019 r., podczas którego można będzie zobaczyć zespół na wielu największych europejskich festiwalach metalowych: Wacken Open Air, Graspop Metal Meeting i Hellfest.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/