Dave Lombardo: “Jestem kimś więcej, niż tylko metalowym perkusistą”

0

Wikidrummers przeprowadziło niedawno wywiad z byłym członkiem Slayera, Davem Lombardo. Perkusista opowiadał o swoich perkusyjnych początkach, graniu różnych stylów muzycznych oraz swoim obecnym zespole, czyli Philm. Kilka najciekawszych wypowiedzi tłumaczymy poniżej.

O tym, jak rozpoczęła się jego perkusyjna przygoda:

Byłem bardzo młody i miałem bardzo silny pociąg do rytmu i muzyki. Nie mogłem się oprzeć pragnieniu słuchania i grania na perkusji, zdobycia pary pałeczek perkusyjnych i graniu na czymkolwiek. Kocham granie na perkusji odkąd pamiętam.

O tym, czy jest otwarty na inne style muzyczne:

Tak, jestem otwarty na bardzo wiele stylów. Ludzie znają mnie głównie z gry w Slayerze, ale jestem kimś więcej, niż tylko metalowym perkusistą. Słucham wielu różnych gatunków muzyki. Nie mam zbyt wiele ulubionych grup, ale mam za to ulubione style. Wszystko od industrialu i elektroniki po ambient. Od zespołów takich jak Ministry, Skinny Puppy i Nine Inch Nails po Briana Eno.

O produkowaniu dwóch pierwszych albumów Philm:

Produkowałem dwa pierwsze krążki i zgodziłem się, aby Ross Robinson zajął się trzecim. Moim marzeniem było zostać producentem. Uwielbiam pracować z innymi muzykami, szczególnie tymi, którzy są w twoim zespole. Myślę też, że uczyłem się od najlepszych – Rick Rubin, Mike Patton czy John Zorn. Ci producenci wiele mnie nauczyli.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.