Dave Grohl publikuje 23-minutowy utwór

0

Dave Grohl to człowiek o wielu talentach. Gra, śpiewa i reżyseruje teledyski. Światło dzienne ujrzało właśnie jego nowe dzieło, aż 23-minutowe!

‘Play’, bo tak nazwany został utwór, dostępny do odsłuchu będzie od 10 sierpnia. Grohl zagrał aż na 7 instrumentach. Do stworzenia tak długiej kompozycji, lidera Foo Fighters zainspirowały lekcje muzyki jego córek.

Oglądanie moich dzieci uczących się śpiewu czy gry na perkusji, cofnęło mnie do czasów, kiedy byłem w ich wieku i słuchałem albumów, uczyłem się przez słuchanie.

Oglądanie swoich dzieci może, nie tylko przypominać o swojej młodości, ale i prowadzić do wielu refleksji, o których tak mówi były perkusista Nirvany:

Kiedy zaprowadzam moje córki do miejsca, w którym biorą lekcję, widzę sale wypełnione dzieciakami, które naprawdę starają się zrozumieć, co je otacza. Nawet ja, mimo 49 lat, staram się zrozumieć muzykę. To nie jest coś w czym jesteś prawdziwym mistrzem. Ciągle poszukujesz kolejnych wyzwań i zawsze starasz się znaleźć drogę do poprawienia tego, czego się nauczyłeś.

23-minutowy utwór to za mało? No, to muzyk przygotował coś jeszcze – dwuczęściowy dokument, oparty na piosence. Dave rozmawia w nim z uczniami szkoły muzycznej, Join The Band (do której uczęszczają jego córki – Harper i Violet), pokazując także wiele wersji ‘Play’.

A tutaj możecie obejrzeć zwiastun:

Udostępnij to