Czy Zakk Wylde może zastąpić Dimebaga? Phil Anselmo odpowiada

1

Reaktywacja Pantery i ewentualne występy Zakka Wylde w zastępstwie Dimebaga to temat, który powraca nieustannie niczym bumerang. Fani dzielą się w tym względzie na dwa obozy. Jedna strona marzy o ponownych koncertach Pantery i uważa, że Zakk, będący jednym z bliskich przyjaciół tragicznie zmarłego gitarzysty, świetnie wczuje się w jego rolę na scenie. Druga strona twierdzi jednak, że nikt nie zastąpi Dimebaga, byłaby to profanacja i należy zostawić Panterę w spokoju.

Skąd ten wstęp? Podczas sesji z pytaniami i odpowiedziami zorganizowanej w Diamond Pub Concert Hall w Louisville, Kentucky, Phil Anselmo został zapytany, czy Wylde mógłby wcielić się w rolę Dimebaga podczas ewentualnych koncertów Pantery. Były wokalista Pantery, udzielający się obecnie w Down, Superjoint i Scour odparł:

Zakk to pieprzony skurczybyk na gitarze, ale uważam, że jest innym gitarzystą – prezentuje inny styl. W grę wchodzi też tonacja – Zakk ma inne brzmienie od Dime’a. Wydaje mi się, że można by było znaleźć wiele rzeczy, które pokażą, że nie da się wypełnić miejsca po Dimebagu.

Anselmo kontynuował:

Nie zrozumcie mnie źle – Zakk to kurwa niesamowity muzyk, mocno stąpający po ziemi, bardzo czadowy i potrafi wymiatać jak nikt. Ale powiedziałem mu po jednym z koncertów: “Chodzi o ten chwyt. Nikt nie chwytał tego tak samo jak Dimebag – nikt.”

Ciągłe pytania o reaktywację Pantery z Zakkiem nie są przypadkowe. Nasiliły się one tym bardziej, gdy Anselmo zaczął regularnie pojawiać się na scenie podczas koncertów Black Label Society, aby wykonać z nimi ‘I’m Broken’ Pantery w trakcie trasy “Revolver Golden Gods Tour” w 2014 roku. Fani poczuli jeszcze większy dreszczyk emocji, gdy podczas jednego z koncertów na wcześniej wspomnianej trasie pojawił się basista Pantery, Rex Brown, co możecie obejrzeć w nagraniu poniżej.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.