Civil War: do składu dołącza nowy gitarzysta, Petrus Granar

0

Civil War to szwedzki zespół założony przez byłych członków Sabatonu, czyli Rikarda Sundéna (gitara), Oskara Monteliusa (gitara), Daniela Mullbacka (perkusja) i Daniela Mÿhra (klawisze), który jest dodatkowo wspierany przez wokalistę Patrika Johanssona (znanego z występów w Astral Doors) i basistę Stefana Erikssona (Volturyon). Szwedzi ogłosili niedawno, że dołącza do nich nowy gitarzysta- Peturs Granar. Zespół komentuje zmiany w składzie na swoim Facebooku:

Petrus jest naszym przyjacielem i pracuje z zespołem od czasu debiutanckiego ,,The Killer Angels” przy demach, aranżacjach itp. To bardzo utalentowany gitarzysta.
Od zeszłego listopada Petrus udziela się również jako techniczny Civil War. Zaoferowanie mu miejsca w kapeli wyszło naturalnie, bo był on naszym “siódmym członkiem” przez cały czas. Z niecierpliwością czekamy na to, aż będziemy go mieli w naszym zespole braci. Nie możemy się doczekać, aż doda on kolejny czynnik do naszego brzmienia na żywo i przesunie granice tego, co możemy zrobić na albumie oraz pomoże nam ukazać to potem jako zespół koncertowy.

Civil War nagrywa aktualnie swój drugi album, który zostanie wydany pod koniec 2014 roku przez Napalm Records. Warto dodać, że debiut zespołu osiągnął w Szwecji status złotej płyty, sprzedając się w ilości ponad 20 tysięcy kopii.

Civil War: do składu dołącza nowy gitarzysta, Petrus Granar

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.