Alice Cooper zdradza, czego nie lubi u młodych rockowych zespołów

1

Weterani rocka i metalu lubią od czasu do czasu wypowiedzieć się na temat obecnej sytuacji sceny muzycznej. Często opinie te nie są do końca pochlebne. Trudno nie zauważyć, że czasy mocno się zmieniły, także w sferze muzyki. Dave Lombardo niedawno określał młode zespoły mianem “niewdzięcznych gnojków”, zaś Scott Ian udzielał im dobrych rad. Tym razem głos zabrał Alice Cooper i zdradził, co najbardziej nie podoba mu się u współczesnych rockowych grup. W wywiadzie z  RAdio KSHE 95 powiedział:

Martwi mnie, że nawet rockowe zespoły są bardzo introwertyczne. Nie chcą być niegrzeczni. Nie mają żadnej zadziorności na scenie. Mam na myśli to, że kiedy ja miałem 18 lat i byłem w takim zespole, to dawałem czadu! W dzisiejszych czasach grupy wydają się być bardzo skromne i zamknięte w sobie, jeśli o to chodzi. Wiesz, Guns N’ Roses, Motley Crue, Alice Cooper, Aerosmith, wszyscy występowaliśmy w okresie, kiedy musieliśmy rywalizować z Mickiem Jaggerem. To jest dopiero król showmanów. To styl, który zawsze podziwiałem. Dawanie publice wielkiego show. Działasz w najbardziej ekscytującym gatunku muzycznym na świecie, pokaż więc, co potrafisz! Tego właśnie brakuje współczesnym bandom. Nie łapię tego. Myślę, że to jednak wróci, że zespoły zmęczą się byciem tak introwertycznym.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.