Abbath prezentuje skład swojego nowego zespołu

0

Jakiś czas temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o aktualnej sytuacji norweskiego Immortal, czyli jednej z legend black metalu. Frontman zespołu, Abbath, ogłosił, że grupa zawiesza działalność na czas nieokreślony, a on sam formuje swój nowy skład.

Niedawno pojawiły się nowe informacje, wg których Abbath pracuje obecnie nad nowym albumem, planowanym na początek 2016 roku. Ujawniono też muzyków, którzy wesprą gitarzystę i wokalistę Immortal w jego nowej kapeli: Obowiązki basisty przejmie Tom Cato Visnes, szerzej znany jako King Ov Hell, czyli człowiek dobrze znany na black metalowej scenie, głównie z grania w Gorgoroth i God Seed. Za bębnami usiądzie z kolei jego znajomy z God Seed, Baard Kolstad.

Zespół Abbatha podpisał również kontrakt z wytwórnią Season Of Mist. Całą sytuację komentuje jej dyrektor generalny, Michael Berberian:

Moim pierwszym black metalowym koncertem był występ Immortal, Rotting Christ i Blasphemy w Paryżu 1993 roku. Black metal był wtedy – i wciąż jest – tym, co w muzyce lubię najbardziej. Tamto show bardzo wpłynęło na moje życie i było jednym z tych, na którym w mojej głowie zaczęła się pojawiać wizja Season Of Mist. W tej chwili minęło już 22 lata od tamtego koncertu. Rotting Christ jest z nami od 4 lat, a teraz dołączył też Abbath!

Prezentuję tę umowę z wielką adrenaliną i jestem podekscytowany jak dziecko. Abbath to jedyny w swoim rodzaju, genialny charakter. Znam też Toma, czyli Kinga, od wielu lat, a Bard to fenomen, bez względu na pokolenie perkusistów. Nie mam wątpliwości, że taki skład przebije wszystko, co Abbath robił w przeszłości.

Nowa kapela Abbatha wydaje się być niezwykle intrygująca, a jej członkowie bardzo ciekawi. Pierwszy występ grupy ma się odbyć we wrześniu. Wtedy to będziemy mogli usłyszeć nowy materiał w akcji. Czekamy z niecierpliwością!

Abbath prezentuje skład swojego nowego zespołu

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.