7 czerwca w Łodzi nastąpił inauguracyjny koncert klubu muzycznego Magnetofon. Łodzianie w ostatnich latach pożegnali sporą liczbę miejsc przeznaczonych do koncertowej zabawy, dlatego powrót byłej Luki przyjęli pełni nadziei i entuzjazmu. A Magnetofon w życie Łodzi wjechał z niezłym kopem. Na otwarcie klubu przyjechała grupa Blindead, ROSK i The Gentle Art of Cooking People. Ostatnia z wymienionych wprowadziła zebranych w trans i uśpiła ich czujność przed mocnym uderzeniem kolejnej. ROSK, którego widziałam na scenie po raz pierwszy, okazał się idealnie wpasowywać w mój gust muzyczny, jednak unaocznił niekończący się jak widać problem nagłośnienia w Magnetofonie/ex-Luce. Czasem warto wokaliście włączyć mikrofon, powaga! 🙂 Gwiazda wieczoru zagrała porządną sztukę. Profesjonalizm i zaangażowanie na scenie złożyło się w dobry występ. Nowy wokalista chłopaków co prawda bardziej przemawia do mnie na słuchawkach niż w klubie, ale stoi przed niełatwym zadaniem przekonania do siebie wybrednej publiki. Tak czy inaczej trzymamy kciuki zarówno za Magnetofon, jak i kolejne trasy Blindead. Widzieliśmy się na pewno nie po raz ostatni!

Poniżej kilka klimatycznych fotek od naszego niezawodnego, łódzkiego reportera Łukasza Orłowskiego, którego profil na fejsie uprasza się o tłumne lajkowanie: RUDA TOŚKA.

Blindead

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.