Beyond The Infinity: Recenzja Epki “Like Fallen Angels”

0

Beyond The Infinity to reaktywowany przez Rafała Kobylińskiego projekt, działający niegdyś pod nazwą Beyond The Awakened. Nowy skład, odświeżona nazwa i wreszcie Epka. 15 minut grania, mocno osadzone w klasycznych dla metalcoru brzmieniach. Przekonajmy się, czy te zaledwie trzy utwory pozostawią za sobą niedosyt i chęć oczekiwania na długogrający krążek.

‘Escape To Reality’ to mocna dawka ciężkich riffów, wśród których swoje miejsce znalazła także doskonale komponująca się solówka. I choć brzmienie mocno nawiązuje do kapel w stylu Bring Me The Horizon, w twórczości Beyond The Infinity czuć świeżość i indywidualność. Natomiast czysty wokal, przenikający się z gardłowym ryczeniem, zaspokoi nawet tych, którzy z metalcorem nie mają zbyt wiele wspólnego.

‘Like Fallen Angels’ to już nieco lżejsza kompozycja, która w dalszym ciągu jest niezwykle energiczna. Mamy tu zdecydowanie więcej czystego wokalu, który został wsparty przez growl. Szczególnie słyszalne jest to w refrenie. Melodyjny wstęp to tylko chwila na złapanie oddechu przed dalszą zabawą.

Ostatnim kawałkiem, kończącym naszą podróż pośród  dźwięków stanowiących połączenie ciężkich riffów, prostoty wykonania i agresji połączonej z szybkością, jest ‘The World’s Greatest Crime’. Od samego początku daje niezłego kopa, delikatnie łagodniejąc w późniejszych partiach. Jednak nie na długo. Solidna perkusja, wyraźna linia basowa i znów wokal, który miło zaskakuje. Czego chcieć więcej?

like fallen angels

Cała Epka jest materiałem bardzo spójnym i konsekwentnym. Widać, że praca z Joey’em Sturgisem, który współpracował z kapelami takimi jak Asking Alexandria, wyszła chłopakom na dobre. Pozostaje nam teraz czekać na wydawnictwo długogrające i życzyć grupie powodzenia. Jeśli wciąż będzie grała tak solidnie jak do tej pory, to jeszcze nie raz powinniśmy o niej usłyszeć. 

Wyro(c)k

74%
74%
2 Minutes to Midnight

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

 • Pierwsze wrażenie
  7
 • Instrumentarium
  8
 • Wokal
  8
 • Brzmienie
  7
 • Repeat
  7
 • Oceny czytelników (7 głosów)
  6.3
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.