Swoją ostatnią playlistę przygotowywałem jeszcze w ubiegłym roku. Przeglądając ją, uświadamiam sobie jak wiele nowych i ciekawych zjawisk muzycznych i zespołów pojawiło się w moim życiu od tamtej pory. Przez niecały rok odkryłem również synthwave, który rozpoczął się niepozornie od fascynacji kinem lat ’80, a rozrósł się w fascynację muzyką i całą 'retro’ otoczką z tym związaną. Jeśli chcecie poczytać o tym nieco więcej, to zapraszam do mojego nowego cyklu ’Nostalgiczny Kaseciarz’, którego pierwsza część ukazała się ostatnio, a nowe pojawią się już niedługo. Jednak mniej gadania, a więcej muzyki.
Kvelertak – '1985′
Czekałem na to 3 lata. W końcu nowy singiel od Norwegów. Nie twierdzę, że był to czas źle spędzony, bo zarówno „Kvelertak”, jak i „Meir” znam już na wylot, a featuring z Erlendem wychodzi mi coraz płynniej (to co, że w większości błędnie), ale nowa muzyka od ukochanego zespołu jest zawsze czymś ekscytującym. Zwłaszcza jeśli jest dobra, tak jak w tym przypadku. Czekam z niecierpliwością na maj.
Weezer – 'Thank God For Girls’
Nazywajcie mnie jak chcecie, ale naprawdę uwielbiam lekkość i przebojowość z jaką Rivers Cuomo pisze piosenki. Słucha się tego przyjemnie i bez zgrzytów. A do tego ten refren który ryje się w pamięć już po pierwszym przesłuchaniu.
Perturbator – 'Neo Tokyo’
Nie udawajcie zaskoczonych. Coś z tego gatunku po prostu musiało się tu znaleźć, a że Perturbator będzie mi dane zobaczyć już w najbliższą sobotę, tym częściej ten uzdolniony Francuz gości u mnie ze swoimi utworami. 'Neo Tokyo’ to kolejny singiel z nadchodzącego albumu „The Uncanny Valley”. Kolejny powód, żeby czekać na maj.
The Dillinger Escape Plan – 'Setting Fire To Sleeping Giants’
Teledysk do 'Setting Fire To Sleeping Giants’ w genialny sposób oddaje naturę zespołu, na pozór miotającą się bez celu, a w rzeczywistości wykalkulowaną co do sekundy konstrukcję kompozycji. Przejścia między niepokojącymi wyciszeniami z szeptanym wokalem Puciato a agresywnymi momentami to prawdziwe erupcje wściekłości. Idealne do treningu i jako ekwiwalent czarnej kawy.
