Neorhythm: Recenzja EPki „Meteoric Thoughts”

0

Pochodzący z Finlandii duet Neorhythm może poszczycić się dwoma wydawnictwami, które ukazały się w zeszłym roku – debiutanckim albumem „Zetetic” i EPką „Meteoric Thoughts”, która premierę miała 28 listopada. Jak panowie sami twierdzą, ich muzykę można określić jako metal z kosmosu. Neorhythm zaprasza zatem na międzygwiezdną podróż z widokiem na przelatujące asteroidy i przy dźwiękach swojego nowego materiału.

„Meteoric Thoughts” zawiera pięć utworów – w tym dwie przeróbki: ‘Stricken’ Disturbed i ‘Dig’ Mudvayne. Twórczość duetu to groove metal i można wychwycić wpływy takich zespołów jak Soulfly, Meshuggah czy Gojira. Jak można się już domyślać, Neorhythm stawia na ciężkość, potężne riffy i masywne brzmienie. I muszę przyznać, że produkcja EPki finów jest naprawdę na wysokim poziomie i nie jest to amatorszczyzna. Słychać profesjonalizm – tak w produkcji, jak i w umiejętnościach muzyków.

Od samego początku jest bowiem moc. Trzy autorskie kompozycje prezentują się dobrze i stanowią przyzwoitą wizytówkę tej kosmicznej ekipy. Co też ważne przeróbki Disturbed i Mudvayne nie przyćmiewają kawałków Neorhythm, tylko stanowią interesujące ich dopełnienie. Nie ma zatem mowy o tym, że są one jedynie po to, żeby przyciągnąć uwagę cudzym materiałem. Duet ma wiele do zaoferowania, więc nie musi uciekać się do tanich sztuczek. Te trzy utwory rodem z innej planety przetaczają się przez uszy człowieka niczym jakaś sonda obcych penetrująca umysł.

Jeśli takie granie w klimatach groove wam pasuje, to „Meteoric Thoughts” powinien was zadowolić. Co prawda to niecałe 18 minut muzyki, ale wystarczy, żeby zapoznać się z tym, co Neorhythm stworzył dzięki swoim kosmicznym inspiracjom. Przekonajcie się sami, co też za miksturę z przestrzeni pozaziemskiej przygotował fiński duet.

www.facebook.com/neorhythmofficial
www.youtube.com/neorhythm

1. Diatribe
2. Milkomeda
3. Fibonacci Sequence
4. Stricken (Disturbed Cover)
5. Dig (Mudvayne Cover)

Wyro(c)k

76%
76%
2 Minutes to Midnight

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

 • PIERWSZE WRAŻENIE
  7
 • INSTRUMENTARIUM
  8
 • WOKAL
  7.5
 • BRZMIENIE
  8
 • REPEAT MODE
  7.5
 • Oceny czytelników (0 głosów)
  0
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/