Malakhim: Recenzja EPki „II”

0

Nie od dziś wiadomo, że w Szwecji gra się wysokiej jakości i czarny jak smoła rasowy black metal. Watain, Marduk czy Dark Funeral to najbardziej znani przedstawiciele tej mrocznej sztuki z tego kraju – należy nie zapominać też o tym, co dla tego gatunku zrobił nieżyjący już niestety Quorthon ze swoim Bathory. Jednak w tamtejszym undergroundzie również jest sporo doskonałych zespołów, którym wyrastają rogi, a ich muzycy rwą się do grania czarnego metalu.

Jednym z nich jest wyłaniający się z nocy i mgły Malakhim. Powstała w 2016 r. grupa ma na koncie jedno demo zatytułowane „I” (2017 r.), a 8 marca dzięki Iron Bonehead Productions ukaże się EPka pt. „II”. Materiał ten zawiera 4 utwory i prawie 21 minut opętanego, złowieszczego black metalu.

Malakhim z pewnością zainteresuje tych, którzy płyty Marduk czy Watain puszczają głośno i bez przerwy we wszelkie święta, jak i w dni powszednie przyprawiając o palpitacje serca osobników uwielbiających pieśni religijne. Wskazanie na podobieństwa do tych dwóch ekip jest dość trafne, albowiem muzyka kwintetu z Västerbotten jest utrzymana w podobnych klimatach. Zaznaczę jednak, że nie jest to zrzynanie; Malakhim gra swoje, a zarazem czerpie z najlepszych wzorców i robi to bardzo dobrze.

Zatem na „II” znajdziecie to, za co wasze czarne serca kochają ten rodzaj metalu. Każdy utwór to prawdziwa petarda i nie ma mowy o litości. Zaletą tego wydawnictwa jest także brak monotonii. Malakhim potrafi świetnie zmieniać tempa i nastroje – dobrym przykładem jest otwierający ‘In The Rays Of A New Sun’. Zresztą podobnie jest w ‘He Who Devours’. Jest też i konkretne grzanie np. w takim ‘Triumphant Spears’ czy ‘Sworn To Satan’s Fire’. Dzięki tej różnorodności te cztery utwory mijają szybko i nie pozostaje nic innego jak włączyć EPkę ponownie.

Ciekawe, kiedy wyjdzie debiut Malakhim. Po wysłuchaniu tego materiału nabrałem ochoty na więcej i z pewnością będę bacznie obserwował poczynania zespołu. Jeśli wielbicie black metal, to wypatrujcie „II”. To muzyka prosto z piekielnych czeluści napędzana żądzą deprawowania wszystkiego i wszystkich bez żadnego wyjątku. Ten ognisty wyziew można będzie poczuć już w marcu. Bądźcie czujni!

www.facebook.com/Malakhimofficial
www.ironbonehead.de

1. In The Rays Of A New Sun
2. Triumphant Spears
3. He Who Devours
4. Sworn To Satan’s Fire

Wyro(c)k

86%
86%
Ace of Spades

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

 • PIERWSZE WRAŻENIE
  9
 • INSTRUMENTARIUM
  8.5
 • WOKAL
  8.5
 • BRZMIENIE
  8
 • REPEAT MODE
  9
 • Oceny czytelników (0 głosów)
  0
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/