P.A.G.E: Recenzja albumu “Online” + KONKURS [ZAKOŃCZONY]

0

“Online” nie jest pierwszym materiałem wydanym przez grupę. Choć w dorobku  P.A.G.E znajdziemy już demo i epkę dopiero teraz otrzymujemy długograja. W dodatku dopracowanego w najmniejszym szczególe. Jako wzrokowiec zawsze zwracam uwagę na sposób wydania krążka, tak też było i tym razem. Pierwszy plus dla panów. Kartonowe pudełko skrywajace zdjęcia oraz książeczkę, która równie mocno skupiła moją uwagę, co sama okładka idealnie obrazująca współczesnego człowieka. Nie trzeba włączać płyty, by dostrzec ile serca i zaangażowania zostało tu włożone. Już na pierwszej stronie znajdujemy ogólne podziękowania od zespołu, na końcu zaś od każdego z osobna.

Podstawową cechą albumu jest spójność, solidność i brak zapychaczy. Połączenie patentów typowych dla hard i heavy rocka świetnie się tutaj sprawdziła ,dzięki czemu otrzymujemy dawkę typowego męskiego grania. Utwory stanowią zamkniętą kompozycyjnie całość, gdzie każdy z nich opowiada swoją indywidyalną historię. Za to kolejny plus dla zespołu. W całej tej konsekwencji i surowości, znalazło się miejsce dla momentów bardzo melodyjnych, które wcale nie obniżają ekspresji i dynamiki utworów. 

Nie mogę pominąć także wokalu. Bardzo czysty, momentami delikatny, przechodzący w chrypliwy i niski ton, który na myśl przywodzi mi Irę i Artura Gadowskiego z czasów “Mojego domu”. Sprawia wrażenie bardzo ciepłego jak chociażby w przypadku ‘Błędnego koła’, które swoją drogą podoba mi się chyba najbardziej. To chyba właśnie za jego sprawą, odnajdujemy nawiązania do rocka lat 80. Nie ma w nim zbędnego manieryzmu czy ozdobników, które mogłby tylko rozpraszać, za to prowadzony jest bardzo równo i świetnie współgra z resztą zespołu.

“Online” to płyta bez wątpienia autentyczna i konkretna. Mocna dawka gitarowego grania, zakorzenionego w kanonach klasycznego polskiego rocka, to coś czego dawno nie słyszałam. Materiał ten doskonale sprawdzi się podczas koncertów, zarażając energią wszystkich pod sceną. Z niecierpliwością czekam by móc na żywo chłonąć dźwięki spod szyldu P.A.G.E.

1.Barka
2.Błędne koło
3.Szołbiznes
4.Toxic
5.Wrony
6.Tam byłem
7.Online
8.Pustaki
9.Gender song

KONKURS:
Przy okazji recenzji mamy dla Was egzemplarz płyty „Online”. Zasady są bardzo proste:
1. Polub facebookowy post i udostępnij publicznie recenzję.

Konkurs trwa do 12.03.2017 r. do 23:59. Wyniki ogłosimy w komentarzu pod recenzją oraz pod facebookowym postem.

page

 

Wyro(c)k

79%
79%
Awesome

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

 • Pierwsze wrażenie
  7.5
 • Instrumentarium
  8
 • Wokal
  8
 • Brzmienie
  8
 • Repeat mode
  8
 • Oceny czytelników (6 głosów)
  5.2
Udostępnij to

O autorze

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.