KONKURS: pomóż Oliwierkowi i wygraj kolekcjonerską edycję “Death Magnetic” Metalliki oraz inne nagrody

46

– KONKURS ZAKOŃCZONY –

Nagrodę główną zdobywa: Aleksandra Drozd!

Z uwagi na cholernie wyrównany poziom, drugie miejsce (dylemat był naprawdę spory) dodatkowo ufundowaną przez nas nagrodę w postaci winyla Metalliki (do wyboru – pogadamy sobie) otrzymuje: Bartosz Podbereski

Nagrody pocieszenia w postaci książek ufundowanych przez Wydawnictwo Anakonda do wyboru w podanej kolejności (ostatni dostanie, co zostanie) otrzymują:

Dorota Cielnaszek
Daniel Łukawski
Kamil Kamiński
Filip Koneszko

Skontaktujemy się z Wami indywidualnie mailowo (na dniach) w celu dogadania szczegółów wysyłki i wyboru nagród.

Zwycięzcom gratulujemy, a tym, którym nic nie przypadło w udziale, stawiamy piwo na dowolnym zlocie (najbliższy w tym roku, niedługo ogłoszenie). Słowo. No i widzimy się na następnym konkursie.

 ————————————————————————————–

Parę tygodni temu jeden z naszych czytelników poinformował nas na facebooku o pewnej aukcji na Allegro. Okazało się, iż jej przedmiotem jest znana wszystkim fanom Metalliki, kolekcjonerska edycja albumu “Death Magnetic” – warty niemało, bogaty zestaw Coffin Box. Najważniejsze jest jednak to, że była to aukcja charytatywna, dzięki której wspomogliśmy małego Oliwierka i teraz – za pośrednictwem tego konkursu – chcemy wspomóc jego rodziców, docierając do innych i licząc przy tym na Wasze wsparcie. Zapraszamy.

metallica death magnetic coffin box

 

Zanim weźmiesz udział, przeczytaj…

Gdy Oliwierek był na spacerze we wózku wjechał w niego samochód, miał wtedy 3 miesiące. Przez to w szpitalach spędził ponad 2 miesiące walcząc o życie. Miał złamane kości czaszki, krwiaka mózgu i stłuczone płuca oraz niewydolność oddechową. Przez wypadek ma padaczkę i wodogłowie. Oliwier obecnie ma 3 latka, sam nie siedzi i nie chodzi. Zbieramy pieniądze na lepsze jutro naszego synka, czyli na specjalistyczny wózek, w którym mógłby prawidłowo utrzymać pozycję ciała, na turnusy rehabilitacyjne, po których widać efekty (5400zł), oraz na codzienną rehabilitację (ok.100zł). Dzięki darowiznom Oliwierek miał już okazję wybrać się na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny do Zabajki.

Link o wypadku: http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/galeria/656372,staranowal-dzieciecy-wozek-na-przystanku-w-gdyni-chyloni,id,t.html

 

Jak pomóc…

1. Przelej choć piątaka! 20 osób = jeden dzień rehabilitacji dziecka.

Aby wpłaty wpływały bezpośrednio na konto Oliwiera,
W tytule przelewu proszę wpisać: 199/B, Becker Oliwier – darowizna

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
77-400 Złotów, Stawnica 33

Spółdzielczy Bank Ludowy Oddział Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

 

2.  Aukcje wspierające Oliwierka znajdziecie na tym profilu Allegro. Zaglądajcie regularnie, a może znajdziecie coś dla siebie! Płyty Metalliki, Iron Maiden, Pearl Jam, Jimmiego Hendrixa, Scorpions, Queen i in. to częste – obok wielu innych – przedmioty w dobrych cenach. Licytujcie / kupujcie / pokażcie je innym. Oliwierka w ten sposób wspomaga m.in. Empik i Fonografika, fundując te płyty na sprzedaż. Lista przedmiotów co rusz się zmienia.

 

3.  Sami również możecie tak zrobić i przekazać jakiś sensowny, choćby mały przedmiot na jego rzecz. W tym celu skontaktujcie się z jego rodzicami pod adresem madziulak9@wp.pl i spytajcie, czy zechcą dany przedmiot od Was przyjąć. Każdy wedle możliwości. Wystarczy np. jedna nowa płyta, albo książka. Zespoły mogą dawać własne nagrania. Właściciele firm / sprzedawcy w ogóle mają tu pole do popisu.

 

4. Wejdźcie na facebooku TUTAJ.  Poinformujcie znajomych o akcji jak i o tym konkursie. Poważnie. Lajkujcie, udostępniajcie, wklejajcie na GG, forach, cokolwiek, byle z głową, bez naprzykrzania się ludziom. Liczymy na Was (a zwłaszcza na stałych sympatyków), a im lepiej się spiszecie, tym łatwiej i przyjemniej będzie nam organizować coś takiego w przyszłości.

 

Uwaga:

Powyższe prosimy potraktować serio. Moglibyśmy spokojnie wprowadzić “wpisowe” na ten konkurs np. w postaci wsparcia dla Oliwierka w jakieś minimalnej kwocie. Wiecie, że jest tego warta zarówno nagroda jak i jego zdrowie, jednak wychodzimy z założenia, że pomoc musi być dobrowolna i bezinteresowna, dlatego prosimy, byście nie szukali wymówek, nie przekładali tego na później i zrobili tyle, ile NAPRAWDĘ możecie. Zanim przystąpicie do zabawy, zróbcie co Waszym zdaniem słuszne.

Jeśli jesteście jeszcze zbyt młodzi, by mieć swoje konto, lub nawet jakiekolwiek środki, poproście o gest rodziców. Chodzi o zaledwie 5,-, a może nawet 1,-. Albo więcej, jeśli to dla Was nie problem. Ważne, by coś zrobić. Zapewniamy Was, że sami nie śpimy na pieniądzach, a jednak nie zastanawialiśmy się długo nad kupnem tego zestawu za paręset złotych ze swoich prywatnych pieniędzy, by jednocześnie wspomóc Oliwierka i zrobić przy tym coś fajnego dla Was (ten konkurs). Uczciwie prosimy Was o danie czegoś od siebie w zamian.

 

metallica death magnetic coffin box

 

Zasady…

 1. Konkurs składa się z 3 zadań. Pierwsze zadanie dostępne jest od początku konkursu (25 sierpnia). Kolejne dwa pojawią się w mniej więcej tygodniowych odstępach. NIE TRZEBA wykonywać zadań kolejno. Można np. pod koniec konkursu zrobić wszystkie trzy w dowolnej kolejności.
 2. Konkurs trwa do niedzieli 15 września włącznie. Do tego czasu należy wykonać wszystkie zadania.
 3. W trakcie trwania konkursu i po jego zakończeniu wybrane prace będą publikowane na naszym facebooku w celu promowania konkursu i akcji pomocy dla Oliwierka. Nie oznacza to jednak, że tylko one będą brane pod uwagę, więc nie należy się tym sugerować. To będzie kwestia chwili. Możliwe też, że wszystkie Wasze prace (z jednego lub więcej zadań) zostaną w jakiejś formie poddane ocenie całej społeczności, co może mieć wpływ na nasz ostateczny werdykt.
 4. Ostatecznego zwycięzcę wybierzemy najpóźniej do 22 września. Poinformujemy o tym wszystkich naszymi kanałami, a zwycięzcę drogą mailową.
 5. Zadania rozwiązujemy poprzez podanie ich rozwiązań w komentarzach poniżej. Prosimy o zachowanie porządku i używanie funkcji “Odpowiedz” do swoich własnych komentarzy przy rozwiązywaniu kolejnych zadań. Czyli: rozwiązujesz pierwsze zadanie i zapodajesz komentarz. Rozwiązujesz drugie i dajesz je w komentarzu jako odpowiedź do swojego pierwszego komentarza. Tak samo z trzecim zadaniem. W ten sposób każda osoba będzie miała swoje rozwiązania w jednym miejscu, zamiast rozstrzelone po setkach komentarzy. To bardzo nam ułatwi przeglądanie Waszych prac.
 6. Publikując komentarz z rozwiązaniem zawsze podawaj swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail do kontaktu. Możesz również publikować używając swojego konta na facebooku, jeśli jesteś naszym fanem, ale wtedy mimo wszystko nie zapominaj o adresie e-mail.
 7. Jeżeli przeczytałeś wyżej fragment “Jak pomóc…” i zrobiłe(a)ś choć jeden z wymienionych kroków nawet w małym zakresie, udokumentuj to (opowiedz, może daj screeny, linki itp.) i dołącz do swojej odpowiedzi na zadanie w komentarzu (przy okazji lub osobno). Nie ukrywamy, że osoby, które poza wzięciem udziału w jakikolwiek sposób na miarę swoich możliwości wspomogą Oliwierka z oczywistych względów będą miały dodatkowy plus przy wyborze zwycięzcy. Nie chodzi o to, kto przeleje więcej, ani o to, kto poda link dalej do większej ilości osób. Chodzi o to, czy ktoś w ogóle jakoś pomoże, czy nie.

 

Nagroda…

Jeśli przeczytałeś wszystko powyżej uważnie i już coś w związku z tym zrobiłe(a)ś, w naszych oczach już na nią zasłużyłe(a)ś. Do wygrania jest tzw. “Death Magnetic Limited Edition Coffin Box Set”, który widzicie na zdjęciach, a w którego skład wchodzą:

 • Limitowany digipack z albumem “Death Magnetic” Metalliki
 • Płyta “Demo Magnetic” ze wszystkimi utworami w wersji demo
 • DVD “Making Magnetic” z filmem dokumentalnym z procesu tworzenia płyty
 • Koszulka z logiem albumu w rozmiarze XL
 • Czarna flaga z logiem zespołu
 • 4x kostka do gry na gitarze
 • Plakat
 • Pudełko w kształcie trumny
 • Karta z kodem do pobrania występu promującego album z livemetallica.com (nie mamy pewności, czy po 5 latach to nadal działa)

Chyba o niczym nie zapomnieliśmy. Całość jest nowa, nawet nie odpakowaliśmy po odbiorze (zdjęcia pochodzą z internetu). Zestaw wygra tylko jedna osoba, niech więc wygra najlepszy 🙂 Warto się starać.

 

metallica death magnetic coffin box

 

Uwaga:

1. Wydawnictwo Anakonda przekaże rodzicom Oliwierka na aukcje 5 książek, dla Was zaś – jako dodatkowe nagrody pocieszenia – następujące 4 pozycje:

…A zatem, kto nie wygra nagrody głównej, ma szansę na jedną z tych pozycji 🙂 Chyba należy się wydawnictwu za to lajk na facebooku, co?

bruce dickinson slash dave grohl metallica wydawnictwo anakonda

wydawnictwo anakonda

 

2. Hurtownia Music Dealer także wspomogła rodziców Oliwierka kilkoma przedmiotami, w tym strunami gitarowymi D’Addario, instruktażowym DVD Artura Lesickiego z autografem oraz obowiązkową na półce każdego fana bluesa płytą J.J. Bandu grającego utwory Tadeusza Nalepy. Możecie licytować cały ten zestaw na TEJ AUKCJI – przy odrobinie szczęścia kupicie go b. tanio 🙂 Polubcie ich też na facebooku, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście (i za te miliard rzeczy na konkursy wcześniej).

 

music dealer logo

 

Zadanie 1…

Napisz fikcyjnego newsa o Metallice z przyszłości. To może być coś dotyczącego pojedynczego wydarzenia, albo zespołu ogólnie. To może być też jeden news, albo krótki ciąg wydarzeń układający się w większą całość. To może być humorystyczne, ale może masz lepszy pomysł. Jeśli chcecie wzbogacić newsa, możecie śmiało dołączyć odpowiednie filmiki, grafiki, zdjęcia, lub cokolwiek, co Waszym zdaniem go uatrakcyjni.

Wolelibyśmy, byście nie pisali wypracowań, ale nie nakładamy na Was limitu słów. Poniżej przykłady, które spontanicznie spłodziliśmy niedawno na naszym facebooku w komentarzach (skąd pomysł na zadanie):

Metallica na emeryturze – co u nich słychać?

Po rozwiązaniu Metalliki James Hetfield wydał solowy album blues/country już jako 65-latek pod pseudonimem Grand Papa Het (z gościnnym udziałem Papa Wylde, Papa Rock i Papa Slash). Singlem promującym jest kawałek pt. “What Mama Didn’t Say”. Kirk Hammett nie napisał już więcej żadnego riffu. Wspólnie ze Skrillexem wydał jednak 80-minutowy side-project pt. “Wah-step”, który podbija imprezy rave. Podobno rząd amerykański używa go również do torturowania przechwyconych w ubiegłym roku na orbicie kosmitów. Rob Trujillo natomiast przebywa w szpitalu na wydziale ortopedycznym po tym jak w trakcie gościnnego występu z ponad 80-letnim Ozzym Osbournem raz jeszcze spróbował na scenie swojego słynnego crab-walk i tak już mu zostało. Zmarły wcześniej na zawał po harcach z młodszą dwukrotnie żoną Lars Ulrich nadal nie żyje.

 

Naspter kontratakuje

Grudzień 2013.

Hucznie zapowiaday film 3D Metalliki okazał się finansową klapą po tym jak prezes Spotify (niegdyś założyciel Napstera) przypadkowo umieścił udostępnioną wcześniej wersję dla krytyków na swoim serwisie. Zbierając średnie recenzje na poziomie 6/10 od 100 milionów fanów, którzy zdążyli obejrzeć film przed premierą, do kin poszło tylko 100 osób, w tym Lars Ulrich z narzeczoną, byłą kobietą, byłą żoną, dziećmi, rodzicami, krewnymi w linii prostej, bocznej i powinowatymi do 4 stopnia. Obecnie film dostępny jest na iTunes za $1, by jakoś ratować sytuację. Wkrótce spodziewane jest wystąpienie perkusisty Metalliki przed senatem USA w sprawie całkowitej delegalizacji Internetu.

 

Lars Ulrich: “Rodzina jest najważniejsza”.

Grudzień, 2014.

Po zostawieniu długoletniej partnerki z dziećmi, Lars Ulrich postanowił pobrać się ze swoją nową, dwukrotnie młodszą narzeczoną (obecnie w początkowej fazie ciąży) i osiąść na ranczo. Przedtem para uda się na roczny miesiąc miodowy. W zw. z tym nowy album Metalliki przełożono na 2017 rok, albowiem Ulrich nie zdążył dograć do gotowych już kompozycji partii perkusyjnych. Jak mówi, “rodzina jest najważniejsza i metallikowa rodzina zrozumie to najlepiej”.

Lars Ulrich zmarł szczęśliwy; nowy album Metalliki pod znakiem zapytania

Listopad 2015r.:

Lars Ulrich zmarł na atak serca spowodowany dzikim seksem. Jessica Miller-Ulrich odziedziczywszy połowę majątku męża (w tym prawa autorskie do nowej płyty Metalliki w 1/4) postanowiła, że nie pozwoli na jej publikację do czasu, aż ich nowonarodzony syn, Lajs Torborg Miller-Ulrich, nie dorośnie i nie pójdzie w ślady ojca, by dokończyć jego dzieło. Axl Rose zabrał głos w sprawie stwierdzając, że Ulrich zmarł celowo, byle pobić rekord Guns N’ Roses pod względem długości prac nad jednym albumem.

 

 

Zadanie 2…

Stwórz własną okładkę albumu “Death Magnetic”.  Technika i forma dowolna. Praca musi być wykonana specjalnie na ten konkurs.

Podobnie jak dziwny tytuł ostatniej długogrającej płyty Metalliki, tak i jej okładka była przedmiotem krytyki. Tworzono więc już parodie i alternatywne wersje (przykłady poniżej).

metallica death magnetic alternative cover

Metallica+Death+Magnetic+Toilet

Konkurs z podobnym zadaniem przeprowadziliśmy już w minionych tygodniach, nie jest to może więc najbardziej oryginalne wyzwanie, ale z pewnością daje Wam duże pole do popisu i nie wyklucza z udziału nikogo. Tym razem jednak nie wprowadzamy żadnych ograniczeń. Zrobicie jak uważacie. To może być przeróbka oryginalnej okładki, albo kompletnie nowatorski projekt. Może nawiązywać do motywu z prawdziwej okładki, albo kompletnie puścić go w niepamięć. Może być śmieszna, na serio, lub gdzieś pomiędzy. Jeśli brakuje Wam inspiracji lub pomysłu na sposób realizacji, zobaczcie co uprzednio powymyślali uczestnicy konkursu na okładkę Kill’Em All.

 

Zadanie 3…

Wybierz sobie dowolny utwór Metalliki (nie cover w jej wykonaniu), który jeszcze NIE MA teledysku, a Twoim zdaniem mieć go powinien i OPISZ swoją wizję wideoklipu, jaki byś dla niego nakręcił(a).

Jak wiemy, teledyski mogą pokrywać się z przekazem tekstu utworu (np. One, The Unforgiven), lub stanowić jego wizualną interpretację, która może do tekstu pasować równie dobrze co inne (np. The Day That Never Comes, I Disappear), lub być gdzieś pomiędzy (np. Frantic, Enter Sandman). Wybór należy do Ciebie – jak rozumiesz i przedstawił(a)byś wybrany utwór – tego właśnie chcemy się dowiedzieć. Twoja interpretacja może być dowolna i nie musi pokrywać się z “oficjalnie przyjętą”, jeśli taka akurat istnieje. Przykładowo, Master of Puppets opowiada o narkotykach, ale tekst jest na tyle dwuznaczny, że można go przyłożyć zasadniczo do wszystkiego, co manipuluje ludzkim umysłem, więc droga wolna.

Zależy nam na pomysłach obrazujących w jakiś sposób tekst (jak w przykładach powyżej), o coś fabularnego, a nie o klipy w stylu: Broken, Beat & Scarred (nagranie koncertowe), Nothing Else Matters (zakulisowe wideo), The Memory Remains (zespół po prostu gra w jakimś nietypowym miejscu), itp., nawet jeśli to pasuje do jakiegoś utworu (przykładowo: “Battery” opowiada o fanach Metalliki, więc można by zrobić coś w stylu “Piss” Pantery – zlepek wideo nadesłanych od fanów bez ładu i składu.. może i by się nadawało, ale nie ma tu żadnego scenariusza).

Całość oczywiście opisujemy w komentarzu. Jeśli ktoś chce cokolwiek dodać (obrazek? zdjęcie?), to śmiało, ale nie wydaje się nam to konieczne, chyba że miałoby to naprawdę być warte tysiąca słów.

 

Wszystko jasne?

Do dzieła!
m/

 

oliwierek

metallica death magnetic coffin box

Udostępnij to

O autorze

Avatar