Shodan

0

Shodan

Lokalizacja: Wrocław

Gatunek: Death Metal

Działalność: 2013 r.

Szczepan Inglot- wokal, gitara
Michał Jarosz- perkusja
Tomasz Sadlak- bas

SHODAN to deathmetalowy konglomerat, który powstał pod koniec 2013 roku z inicjatywy Szczepana Inglota (gitara, wokal) oraz Michała Jarosza (perkusja) – doświadczonych muzyków udzielających się w zespołach takich jak: Banisher, Extinct Gods, czy Maigra. W 2014 roku zespół nagrał i opublikował, sześcioutworową EP „Zero – K”. Następnie skład został uzupełniony o basistę- Michała Rybaka – gitarzystę wrocławskiego Deadpoint.
Charakterystyczny styl dla zespołu to: unikalna hybryda death metalowej brutalności
z niebanalnymi, ale jednocześnie chwytliwymi melodiami. Dotychczas SHODAN zagrał koncerty u boku 
m.in.: Sinister, Devilish Impressions, The Sixpounder, Lostbone, oraz pojawił sie obok Hate, Darzamat, czy Thaw na Castle Party Festival 2015. 

Początek 2015 upłynął pod znakiem ciężkiej pracy nad pełnometrażowym albumem: “Protocol of Dying”. Za mix i mastering odpowiadał Arkadiusz “Malta” Malczewski (Sound Division Studio), znany ze współpracy z takimi markami, jak: Behemoth, Decapitated, Vesania. Debiutancki album SHODAN to 8 bardzo mocnych, ale jednocześnie klimatycznych i zróżnicowanych utworów.

Dzięki nietuzinkowemu podejściu do komponowania, aranżowania i zamiłowaniu do nietypowych rozwiązań w muzyce, “Protocol of Dying” zaskoczy i utrzyma  w zaciekawieniu do ostatniej sekundy niejednego fana deathmetalowej nawałnicy.

Na początku 2016 zespół zasila Tomasz Sadlak znany z wystepów w wrocławskiej grupie Grimoirum jako basista, dziękując tym samym Michałowi Rybakowi za współpracę.

W marcu 2016, w nowym składzie rusza w trasę z zespołami The Sixpounder i Deadpoint promującą album Protocol of Dying. Kilkanaście koncertów obejmą całą Polskę.

Debiutancki album ukaże się nakładem Defense records/Deformeathing productions.

 

 

Wyro(c)k

80%
80%
2 Minutes to Midnight

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway To Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master Of Puppets

  • Siła Uderzenia
    8
  • Oceny czytelników (2 głosów)
    8.4
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.