Metallica pobiła rekord frekwencji Black Sabbath w Tauron Arenie

0

Wobec zakończenia europejskiej trasy, która objęła 39 koncertów, Metallica na swojej stronie zamieściła podziękowania dla wszystkich fanów, którzy zjawili się pod sceną. Muzycy pochwalili się, że aż 29 razy pobili rekord frekwencji w danym obiekcie. Co ciekawe, na liście jest również Kraków. To oznacza, że został pobity rekord, który do tej pory należał do Black Sabbath.

Naszą relację z koncertu Metalliki możecie przeczytać tutaj.

Brytyjska legenda metalu podczas swojego koncertu w ramach trasy The End 2 lipca 2016 roku zgromadziła ponad 18 tysięcy widzów, czym swego czasu pochwaliła się na facebooku. Według danych Metallica pobiła rekord Black Sabbath o około 2 tysiące osób. Dzięki centralnie usytuowanej scenie udało się pomieścić ponad 20 tysięcy fanów metalu!

Thank you Kraków for setting a new attendance record at Tauron Arena Kraków!

Opublikowany przez Black Sabbath 3 lipca 2016

Oto pełna treść komunikatu:

WOW! Kolejna niesamowita seria europejskich koncertów dobiegła końca, a nam brakuje słów (kiedy to się stało?) i jesteśmy oszołomieni niezwykłym odbiorem i ilością miłości, którą nam okazaliście! Po 39 koncertach w 29 miastach przed 650 tysiącami szalonych fanów Metalliki, pakujemy sprzęt i zmierzamy do domu na lato.

Przy okazji, pomogliście nam pobić rekord frekwencji 29 razy, czasem pobijając go na pierwszym koncercie, a dwa dni później po raz kolejny w tym samym obiekcie! To dla nas zdumiewające, że po 37 latach wciąż się to dzieje i jako zespół nie możemy być bardziej zaszczyceni.

Na nasze szczęście, jeszcze wrócimy!! Oczekujcie informacji we wrześniu na temat naszego powrotu w maju 2019 roku na serię koncertów stadionowych w sierpniu. Już nie możemy się doczekać! Tymczasem, DZIĘKUJEMY!!

Podczas europejskiej odnogi WorldWired Tour zespół opublikował ponad 130 filmików koncertowych, więc jeżeli już tęsknicie za Metallicą na żywo, odwiedźcie ich kanał na YouTube.

Zgodnie z tradycją, na stronie Metalliki można kupić profesjonalną rejestrację każdego występu, w tym koncert z Krakowa. Dostępny jest on na płycie CD (niecałe 20$) lub w formacie cyfrowym (niecałe 10$). Możecie to zrobić tutaj. Wkrótce na stronie będzie można kupić także plakat z grafiką przygotowaną specjalnie na polski show, więc jeżeli nie kupiliście go na koncercie, to będziecie mieli jeszcze jedną okazję!

Tymczasem pozostaje nam czekać na wrzesień i ogłoszenie zapowiadanej przyszłorocznej trasy Metalliki. Miejmy nadzieję, że w 2019 roku wróci do nas i zagra na którymś ze stadionów!

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!