Metallica publikując klip do ’ManUNkind’ stylizowany na black metalową modłę wywołała wiele kontrowersji. Jedni doszukają się oddania hołdu norweskiej scenie, inni traktują to jako niesmaczny żart.
Sprawę skomentował gitarzysta Mayhem, Teloch (Morten Bergoten Iversen), który nie kryje zdziwienia w związku zaistniałą sytuacją:
Moje życie stało się jeszcze dziwniejsze. Metallica w swoim klipie nie tylko kopiuje logo Mayhem i byłych członków kapeli, ale także nasze stare gigi.
Rzeczywiście ciężko nie zauważyć podobieństwa między logami kapel. Wielu fanów podzieliło się też w komentarzach informacją, że wokalista z klipu jest łudząco podobny do niejakiego Pera „Deada” Ohlina, byłego wokalisty Mayhem, który zakończył swój żywot po samobójczym strzale w głowę w 1991 roku. Co ciekawe Dead rzeczywiście był ogromnym fanem Metalliki i dumnie obnosił się m.in. w ich koszulkach.

Reżyserią klipu zajął Jonas Åkerlund (znany głównie z tworzenia klipów, choć przez pewien okres czasu był także członkiem Bathory), który podjął się ekranizacji słynnej książki „Władcy Chaosu”. Publikacja jest oparta o prawdziwe wydarzenia i przedstawia historię norweskiej sceny metalowej lat 90-tych, włącznie ze wszystkimi kontrowersyjnymi momentami. Jak się okazało teledysk jest małym przedsmakiem produkcji!
