Podczas ostatniego wywiadu dla magazynu Classic Rock Slash zdradził, że zaczął już pracę nad materiałem na następcę jego ostatniego albumu, zatytułowanego ,,World On Fire”. Gitarzysta mówił:
Bycie w trasie to moment, w którym najprościej jest mi pracować nad nowym materiałem. Łatwiej robi mi się to teraz, niż wtedy, gdy jestem w domu. Więc działam. Biorę telefon i nagrywam na niego pomysły, a potem jammujemy materiał na próbach dźwięku – jeśli mamy próby dźwięku. Opracowaliśmy trochę pomysłów, więc gdy trasa dobiegnie końca i wrócimy do domów, zaczniemy nad nimi pracować.
Wszystko wskazuje na to, że były gitarzysta Guns N’ Roses trzyma przez ostatnie lata dobrą formę, więc prawdopodobnie nie będziemy musieli zbyt długo czekać na następcę jego 3. albumu studyjnego, wydanego we wrześniu 2014 roku. Pełną wypowiedź gitarzysty obejrzycie poniżej:
