Peter Tägtgren, szwedzki producent i multi-instrumentalista znany głównie dzięki swoim dokonaniom w Hypocrisy i Pain oraz Till Lindemann, wokalista niemieckiego Rammsteina planują powrócić do wspólnego projektu Lindemann po tym, jak Rammstein zakończy prace studyjne.
Ich debiutancki album, „Skills In Pills”, ukazał się wiosną 2015 roku i zebrał pozytywne recenzje. Spełniły się słowa Tilla, który opisywał projekt jako „dziecko Rammsteina i Pain„. W niedawnym wywiadzie dla Metal Wani Tägtgren zdradził, że wciąż aktualne są plany trasy koncertowej Lindemann, która promowałaby album „Skills In Pills”. Zapytany o tę kwestię, muzyk odparł:
Tak sądzimy. Musimy jednak uszanować to, że Rammstein pracuje teraz nad nowym materiałem. Musimy poczekać, aż zespół będzie miał przerwę, jeśli chcemy zrobić coś nowego. Mamy pomysły na wiele nowych utworów.
Na pytanie, czy można spodziewać się w przyszłości więcej muzyki od Lindemann, Peter odpowiedział krótko:
Tak. Z pewnością.
Till z Rammsteinem tworzy nowe utwory, ale Tägtgren również nie próżnuje. 9 września ukaże się nowy album Pain, zatytułowany „Coming Home”. Promuje go teledysk do utworu „Call Me”, gdzie gościnnie na wokalu wystąpił Joakim Broden, wokalista Sabatonu.
