Jak donosi The Pulse Of Radio, basista Foo Fighters Nate Mendel opublikował w sieci przedpremierowo utwory ze swojego nowego solowego projektu Lieutenant. Planowa premiera albumu zatytułowanego „If I Kill This Thing We’re All Going To Eat For A Week” miała odbyć się 9 marca, jednak możecie posłuchać go już teraz.
Mendel przyznał, że tworzenie płyty samemu było wykańczającym nerwowo doświadczeniem:
Tak, nie podszedłem do tego z pewnością siebie. Wiecie, nigdy wcześniej nie robiłem żadnej z tych rzeczy, które składają się na samodzielne stworzenie płyty. Uczę się grać na gitarze i śpiewać, pisać teksty, nagrywać, wszystko to jednocześnie. Nie miałem więc pojęcia jak to wszystko wyjdzie. Byłem raczej zakłopotany tym procesem i pomyślałem sobie: OK, zrobię to, a jeśli mi się spodoba to wymyślę jakiś sposób by to wydać.
Basista Foo Fighters przyznał także, że nigdy wcześniej nie miał doświadczenia z tworzeniem solowego projektu:
Nigdy nie ma na to dobrego czasu! Harmonogram jest zawsze napięty. Zawsze znajdą się inne zobowiązania. Ale to było dla mnie ważne więc zacisnąłem zęby i zrobiłem to. Inaczej pewnie nigdy bym tego nie dokonał.
Na płycie gościnne występują między innymi: gitarzysta Foo Fighters, Chris Shiflett, Page Hamilton z Helmet, Joe Plummer z Modest Mouse i Jeremy Enigk z Sunny Day Real Estate.
Całego albumu możecie posłuchać tutaj.
