Metallica będzie jednym z zespołów, które wystąpią na wielkim festiwalu Rock in Rio. Odbędzie się on w Madrycie.

Cały festiwal będzie trwał 6 dni, a Metallica wystąpi 14 czerwca.
Bilety będą dostępne od 23 lutego ( wtorek ) od godz. 12 00. Będzie je można nabyć za pośrednictwem strony www.rockinrio.com. Jednodniowy karnet dostępny będzie w cenie 69 euro.
Więcej dat koncertów ma być ogłoszone już niebawem.
Przypomnijmy, że Rock in Rio to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 1985, gdzie główną gwiazdą był zespół Queen.

Oprócz Quenn, na festiwalu w 1985 roku gościli także : AC/DC, Al Jarreau, The B-52’s, George Benson, The Go-Go’s, Iron Maiden, James Taylor, Nina Hagen, Ozzy Osbourne, Rod Stewart, Scorpions, Whitesnake, Yes.
Gwiazdami drugiej edycji festiwalu w 1991 roku były takie zespoły jak: Sepultura, Guns N’ Roses, Faith No More i Megadeth.

Gwiazdą trzeciej edycji Rock in Rio był zespół Iron Maiden, który uwiecznił koncert na płycie pod nazwą Rock in Rio. Jedną z gwiazd był także zespół Guns N’ Roses, który powrócił po kilkuletniej nieobecności.

Metallica gościła na Rock in Rio w 2004 i 2008 roku.
Kolejne edycje festiwalu maja odbyć się w Polsce w Poznaniu ( 2011, 2013, 2015 rok ). Miasto zerwało negocjacje.
