Jak wiemy, jesienią Lars Ulrich wolny czas spędzał nie z dotychczasową partnerką, 47-letnią Connie Nielsen, a z 28-letnią modelką, Jessiką Miller. W wywiadzie dla duńskiego magazynu „Ud & Se” Connie wypowiedziała się na ten temat po raz pierwszy. Para, jak się okazuje, faktycznie ma za sobą rozstanie:
Powiem tylko, że czuję się w tym momencie źle. Trudno jest mi mówić o czymś, co dotyczy moich dzieci. Jest tak, że w związku potrzeba zaangażowania obojga osób. Ja wciąż poświęcam się dla rodziny tak samo jak zawsze – tyle mogę powiedzieć.
Lars i Connie byli ze sobą w nieformalnym związku od 2004r. Mają 5-letniego syna, Bryce’a Thadeusa Ulricha-Nielsena. Connie była również macochą dla jego dwójki synów (Layne’a – 12 lat i Mylesa – 15 lat) z poprzedniego małżeństwa ze Skylar Satenstein, sama zaś z byłego małżeństwa ma też 22-letniego już syna, Sebastiana.
Mimo rozstania Connie postanowiła się nie wyprowadzać, a więc najpewniej zrobił to już Lars.