Thrasherzy z Michigan, spod szyldu Battlecross, planują wydać swój nowy album „Rise To Power” 21 sierpnia nakładem Metal Blade Records. Z tej okazji udostępnili w serwisie Soundcloud jeden z kawałków z tej płyty – utworu 'Spoiled’ możecie posłuchać poniżej.
Gitarzysta, Tony Asta tak komentuje ten kawałek:
’Spoiled’ rozpoczyna się ciężki rock rodem ze starej szkoły i zmierza w bardziej brutalnym i technicznym kierunku. To także bardzo fajny kawałek do jamowania.
Główny temat i tekst 'Spoiled’ zostały zainspirowane naszą zależnością od nowej technologii, a bardziej dokładnie, cyberświatem. Całe pokolenie rozkwita dzięki temu, jednak nie wie ono jak było przed nastaniem internetu. To wspaniałe narzędzie, jednak ogrom wpływu jaki ma na nasze codzienne życie przyprawia mnie o dreszcze.
To jedyny kawałek przy którym miałem udział w pisaniu tekstów, możecie za to podziękować 'gapiącym się w telefony zombie’.
01. Scars
02. Not Your Slave
03. Absence
04. Spoiled
05. The Climb
06. Blood & Lies
07. Bound by Fear
08. Despised
09. Shackles
10. The Path
