ΙΛMONE

0

ΙΛMONE

Lokalizacja: Łódź

Gatunek: Experimental Low Tuned Music

Działalność: od 2018 r.

Bartosz Kułaczewski – wokal
Kuba Sawicki – Guitar, Electronic, Concept, Music, Production
Kamil Zieliński – Vocals
Mikołaj Wawrzyniak – Drums
Mateusz Ślązak – Bass


Utworzony w kraju znanym głównie za death metalowe zespoły takie jak Behemoth, Decapitated czy Vader, w kwietniu 2018 roku na Polskiej scenie pojawiło się ΙΛMONE, lecz sam projekt sięga nawet późnego 2015 roku.
Ten nietypowy kwartet tworzy – Kuba Sawicki, Kamil Zieliński, Mikołaj Wawrzyniak i Mateusz Ślązak.

Startując z muzycznym klipem do ich pierwszego singla “Of Life: Awakening”, ΙΛMONE przez następne parę miesięcy kontynuowało promocje kolejnymi 2 Singlami “Of Space: Infinitude” i “The Answer // Forty-Two”, jak i również krótkim filmem “L I F E” zwiastującym nadchodzący album.
Zaledwie cztery miesiące później, zespół wydał godzinny, składający się z 13 utworów koncepcyjny album “The Life Code”!
Szybko zdefiniowali własny styl i zostali również docenieni przez fanów innych gatunków.

“The Life Code” tworzy ścieżkę skomplikowanych kompozycji z nisko strojonymi, ciężkimi gitarami, polirytmicznymi rytmami, na przemian z wyjątkową orkiestralną, ambientową i filmową muzyką, jak i również przebijającymi się wokalami, stając się wyznacznikiem brzmienia zespołu.

Album zagłębia się w koncept życia oraz jego aspektów, utworami nawiązującymi do siebie zarówno lirycznie jak i instrumentalnie, tworząc muzyczną podróż odpowiednią dla każdego gustu muzycznego.
ΙΛMONE nie można zaklasyfikować jako jeden gatunek.

Po udanym starcie w 2018, czwórka zamknęła rok z retro remixem jednego z utworów “Of Soul: Forge” jak i instrumentalną wersją całego koncept albumu, przygotowując się do koncertów w 2019 roku, aby każdy z Was mógł doświadczyć “The Life Code”!

Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665