Zespół Luxtorpeda ogłosił ostatnie zespoły, które wystąpią podczas 4. edycji Luxfestu. Na festiwal, który odbędzie się w poznańskiej Arenie, zawitają TSA oraz Budzy!
Oba zespoły wystąpią drugiego dnia imprezy, czyli w niedzielę 4 października. TSA to legenda polskiej sceny rockowej, która od lat gromadzi tłumy fanów pod sceną. Pod koniec maja ukaże się reedycja kultowego już albumu „Proceder”, określanego jako jedna z najważniejszych polskich rockowych płyt ostatniego dwudziestolecia.
Tego samego dnia fanów zabierze w podróż Budzy. Podczas swojego występu Tomasz Budzyński wykona w całości materiał ze swojej drugiej solowej płyt pt. „Luna”. Na stronie wydawcy materiału czytamy:
W warstwie tekstowej Tomasz Budzyński zaprasza nas w nocną wędrówkę przez mroczne momenty, w jakie obfituje nasze życie, do pełnego nadziei świtu. Gdyby trzeba było koniecznie do czegoś tę płytę porównać, to można zaryzykować stwierdzenie, że to pomieszanie New Model Army z Dead Can Dance.
Pełen skład LuxFestu znajdziecie w naszym kalendarzu:
Foto. Marcin Juszczak

