Sleep zapowiada studyjny album po niemal 15-letniej przerwie

0

Kilka dni temu na Twitterze kultowej doom metalowej kapeli Sleep pojawiło się zdjęcie przedstawiające stół mikserski i talerzyk z pewnym nieodłącznym zielonym atrybutem muzyków. Fani od samego początku byli przekonani, że to potwierdzenie rozpoczęcia prac nad nowym albumem – jak się okazało trafne.

Dziś bowiem na oficjalnej stronie Sleep ukazał się tajemniczy tekst napisany alfabetem Morse’a, który można przetłumaczyć w następujący sposób:

INITIALIZE NEW TRANSMISSION 2017 CE SLEEP NEARING COMPLETION OF NEW ALBUM ENGINEERING ACCOMPLICE: NOAH LANDIS LOCATION: 37.8044 N, 122.2711 W RELEASE DATE: UNDETERMINED RECORD LABEL: UNDETERMINED

Można z niego wywnioskować, iż album ukaże się jeszcze w tym roku, natomiast jego produkcją zajmie się Noah Landis, klawiszowiec Neurosis. W komunikacie muzycy podali także współrzędne geograficzne, które prowadzą do jednego ze skrzyżowań w Oakland (Kalifornia). Prawdopodobnie właśnie w jego pobliżu zespół rejestruje materiał, choć jak żartuje portal Metalsucks, „także nagrywania na ulicy można by się było po nich spodziewać”.

Muzycy od dawna wspominali w wywiadach, iż planują opublikować nowy materiał. Dotychczasową dyskografię Sleep zamyka krążek „Dopesmoker”, który ukazał się w ostatecznej formie w 2003 roku (pierwotnie jego fragmenty pojawiły się już w 1999 roku na „Jerusalem”). W 2014 roku formacja opublikowała singiel ‚The Clarity’, który być może jest zapowiedzią kierunku albumu: 

sleep

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.