Wszystkim fanom Metalliki, ale też tym którzy są rozgoryczeni przemysłem muzycznym, polecamy spędzić wieczór na nomen omen kolejnym Złym Wieczorze w krakowskiej Spółdzielni Ogniwo, który odbędzie się 13 maja. Na spotkaniu pojawią się Lesław Dutkowski – twórca Metal Maxa, Łukasz Szymański z fanowskiego Overkill.pl, Jarek Szubrycht – rednacz Gazety Magnetofonowej oraz Zbigniew Zegler z Universal Music Polska.
28 kwietnia 2018 r. na deskach Tauron Arena Kraków wystąpi Metallica. Jedni nie posiadają się ze szczęścia, inni zgrzytają zębami – zamieszanie wokół sprzedaży biletów, które zniknęły błyskawicznie, wzbudziło sporo kontrowersji. Wysokie ceny i restrykcyjne warunki kupna popsuły humor niejednemu fanowi i niejednej fance. Ale mimo to wejściówki na koncert błyskawicznie się rozeszły – nawet te najdroższe, za 10 tys. złotych, za które kupuje się poczucie wyjątkowości i wskazuje swoją wysoką społeczną/ekonomiczną pozycję.
Niektórzy mówią, że Metallica sprzedała swoje idee i zamieniła się w markowe przedsiębiorstwo. Ale czy kiedykolwiek stały za nią jakiekolwiek idee, poza coraz większą sławą, solidną zabawą, a wreszcie komercyjnym sukcesem? Kolejny #zływieczór, dla którego punktem wyjścia są dyskusje wokół krakowskiego koncertu Metalliki, to świetna okazja, żeby porozmawiać o muzyce, komercji, autentyzmie. Wszak i metal po części jest dziedzicem hippisowskiej wiary, że młodzi zmieniają świat na lepsze, a przynajmniej kontestują świat starszych od siebie. Ale dziś, gdy „Seek & destroy” i „The Four Horseman” to dość leciwe kawałki, trudno byłoby uwierzyć Metallice, że wciąż chce zadzierać z całym światem, że ma gdzieś mieszczańskie konwenanse itp.
Jarek Szubrycht napisał na blogu:
To smutne, że człowiek żyje tak długo, że musiał doczekać czasów, kiedy jego idole z lat pacholęcych – którzy zostali idolami nie tylko dlatego, że grali fajne piosenki, ale też dlatego, że byli jak starsi kumple, totalnymi swojakami, fanami Venom w podartych dżinsach – dali się zżuć i strawić muzycznemu showbizowi tak bardzo, że stali się uosobieniem jego najgorszych bolączek
A może nic się nie stało i marudzą po prostu ci, którzy nie zdążyli kupić albo nie stać ich na bilety?
Zapraszamy wspólnie z organizatorami – Krzysztofem Wołodźko i Hubertem Kudłatym na #zływieczór!
Agnieszka Barańska – dziennikarka muzyczna Radia Kraków, w audycjach prezentuje muzykę alternatywną, ze szczególnym uwzględnieniem małopolskiej sceny. W Off Radiu Kraków zajmuje się tematyką kulturalną i społeczną. Prywatnie zainteresowana psychologią i porozumieniem bez przemocy.
Lesław Dutkowski – w ostrej muzyce zakochał się mniej więcej w wieku 10, 11 lat; miłość trwa do dziś i ma nadzieję, że jest odwzajemniona; absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i marketingu online na Wyższej Szkole Europejskiej; w przeszłości etatowy pracownik serwisów muzycznych Interia i Onet; jego teksty pojawiały się także w innych mediach, zarówno cybernetycznych, jak i papierowych; od paru lat walczy dzielnie jako freelancer (dziennikarz i copywriter), prowadząc między innymi rubrykę „Metal Max” na Onet Muzyka i wspierając agencję Knock Out Productions; lekko nie jest, ale nie wymięka; uwielbia grzebać w necie w poszukiwaniu informacji; książki żadnej na koncie nie ma, ale kto wie, czy to się kiedyś nie zmieni.
Jarek Szubrycht – dziennikarz, twórca i redaktor naczelny Gazeta Magnetofonowa, kwartalnika o polskiej muzyce. Prowadzi również portal Red Bull Muzyka i współpracuje z tygodnikiem Polityka (wcześniej m.in. z „Przekrojem”, „Machiną”, „Filmem”, „Dziennikiem”). Autor książek o zespołach Slayer i Vader, a także o Maryli Rodowicz, Czesławie Mozilu i Jerzym Fedorowiczu. Współpracownik OFF Festival Katowice. Fani muzyki metalowej znają go z zespołu Lux Occulta.
Łukasz Szymański – absolwent amerykanistyki UJ, gdzie popełnił pracę licencjacką pt. „Metallica – od garażowego zespołu do ikony popkultury”. Z fanclubem Overkill.pl związany od 2008 roku, gdzie zajmuje się recenzowaniem, relacjonowaniem i ogólnie pojętym krytykanctwem. Podpierał ściany polskich klubów na setkach koncertów. Entuzjasta brzmienia „…And Justice For All”, z uporem maniaka poszukujący następcy Metalliki.

Zbigniew Zegler – dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy obecnie realizuje się w dziale Artist & Repertoire największej polskiej wytwórni fonograficznej, Universal Music Polska.
Od pocztątku lat 90. XX wieku (jeszcze jako nastolatek) pisał o thrash metalu do miesięcznika Rock 'N Roll, później do Metal Hammera, Vox Mortiis Magazine i Mystic Art. Równocześnie od połowy lat 90. autor i prowadzący lub współprowadzący programy w Rozgłośni Harcerskiej. W tym, realizowany z Markiem Rafałko i Jarosławem ANZHellmem Giersem „Wieczór Trzech Króli”.
Przez lata związany z Grupą Radiową Agory, a tam m.in. dyrektor programowy Rock Radia Śląsk. Jako szef anteny lub programu w Radiu RMF Classic, Radiu Pogoda Warszawa czy Kolor Wrocław. Prezenter w Rock Radiu, Radou Zet, Esce Rock i Antyradiu. Dyrektor muzyczny w Antyradiu i Jedynce Polskiego Radia.
Prywatnie fan Napalm Death, Suffocation, Obituary i Simply Red – co skłoniło go do założenia siedem lat temu strony EKLEKTYKON. Do dziś można tam czytać o jego ulubionych artystach.