Wiig, Steven

0

Steven Wiig był wieloletnim asystentem i przyjacielem Larsa Ulricha. Pochodzi ze stanu Michigan. Wygrał konkurs z So What! #7 dzięki czemu miał okazję spotkać się z członkami zespołu w HQ, choć już wcześniej się z nimi spotykał, głównie po koncertach na backstage’u. Był jednym z pierwszych członków MetClubu i przyczynił się do założenia dwóch chapterów MetClubu – Creeping Duluth/Creeping Minnesota i Chapter of the Mad (COTM).

Po jednym z koncertów w 1996 roku członkowie zespołu zaproponowali mu pracę. Tak Steven zaczął jeździć z Metalliką jako ich roadie. Wkrótce potem został asystentem Larsa. Wraz z Jasonem Newstedem tworzyli dwa poboczne projekty nazwane Papa Wheelie i Guzzinta Brothers. Wiig udzielał się także w kilku innych projektach muzycznych takich jak The Martichora. Projektował niektóre artworki dla Metalliki jak i dla wszystkich projektów w których działał. Przez kilkanaście lat było mu dane przyglądać się Metallice z bliska, widzieć rzeczy których zwykły śmiertelnik nie uświadczy. Ostatnio jednak zerwał wszelkie kontakty z zespołem i wytoczył Larsowi proces o niewypłacanie mu przez lata wynagrodzeń za nadgodziny.

Polecamy równierz obszerny wywiad z  Stevem Wiigiem.

Udostępnij to

O autorze

Typ urodzony 9 sierpnia 1989 roku (czyli dokładnie 44 lata po zrzuceniu bomby atomowej na Nagasaki). Pomimo tego iż uważam się za życiowego farciarza, luzaka który urodził się w czepku pod szczęśliwą gwiazdą, to i tak nieszczęścia chodzą po mnie parami. Skończyłem technikum drogowe, zdałem maturkę i egzamin zawodowy. Obecnie jestem pasożytem i wrzodem na niezbyt zdrowym organizmie narodowym, studiuję historię na UMK