Rock, Bob

0

Bob Rock (a właściwie Robert Jens Rock) – ur. 19 kwietnia 1954r w USA kanadyjski producent muzyczny, inżynier dźwięku i muzyk, znany przede wszystkim ze współpracy z zespołami takimi jak Aerosmith, The Cult, Bon Jovi, Motley Crue, 311, Metallica czy Bush.

Bob Rock Metallica

Kariera Boba Rocka jest naprawdę bardzo rozległa, skupimy się jednak na Metallice: Rock został wybrany na producenta bestsellerowego „Czarnego albumu” w 1990 roku. Głównym powodem wyboru Rocka na to stanowisko był podziw Metalliki dla jego produkcji płyty Dr. Feelgood zespołu Motley Crue. Po wydaniu w 1991 Czarnego albumu, Rock stał się stałym producentem płyt Metalliki aż do wydanego w 2008 „Death Magnetic”, kiedy to został zastąpiony przez Ricka Rubina.

Po odejściu z zespołu Jasona Newsteda (2001), napisał i nagrał partie basowe do płyty St. Anger. Grał także podczas kilku koncertów na żywo, aż do dołączenia do zespołu Roberta Trujillo w lutym 2003.

Dokument poświęcony Bobowi Rockowi:

Znana jest historia petycji, jaką podpisało w internecie 1500 fanów . Petycja wzywała Metallikę do zwolnienia Boba Rocka, zarzucano mu m.in. zbyt duży wpływ na brzmienie zespołu oraz jego formę muzyczną. Rock przyznał, że petycja była bolesna m.in, dla jego dzieci. On sam powiedział: „Czasami, nawet ze świetnym trenerem, zespół przegrywa. Wtedy musisz zdobyć jakąś świeżą krew.”

Udostępnij to

O autorze

Didymos

Fan Metalliki mniej więcej od czasów Loada, przegapiłem koncert w Warszawie w 1999, ale nie popełniłem już tego błędu w Chorzowie 2004 i 2008. Dodatkowo widziałem zespół w Berlinie (2008), Lipsku (2009), Oslo, Rydze, Tallinnie, Wilnie, Budapeszcie, Warszawie (2010) , Gelsenkirchen (2011), Pradze, Warszawie (2012), Pradze, Wiedniu i Warszawie (2014). Uff!