Johnny Got His Gun

0

Tytuł filmu, którego fragmenty Metallica wykorzystała na potrzeby teledysku to utworu “One”. Film jest adaptacją książki Daltona Trumbo, który był także reżyserem filmu.

Film opowiada o młodym Amerykaninie – Johnym Bonhamie, który w imię zasad wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca, zaciąga się do wojska i idzie walczyć za demokrację na frontach I Wojny Światowej. Na wojnie zostaje poważnie ranny, traci kończyny, twarz oraz wszystkie zmysły oprócz dotyku, co stało się inspiracją dla tych słów w „One”: Landmine has taken my sight, taken my speech, taken my hearing, taken my arms, taken my legs, taken my soul, left me with life in hell ~ Mina odebrała mi wzrok, odebrała mi mowę,  odebrała mi słuch, odebrała mi ręce, odebrała mi nogi, odebrała mi duszę, zostawiła mi życie w piekle.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=EzgGTTtR0kc

Udostępnij to

O autorze

Typ urodzony 9 sierpnia 1989 roku (czyli dokładnie 44 lata po zrzuceniu bomby atomowej na Nagasaki). Pomimo tego iż uważam się za życiowego farciarza, luzaka który urodził się w czepku pod szczęśliwą gwiazdą, to i tak nieszczęścia chodzą po mnie parami. Skończyłem technikum drogowe, zdałem maturkę i egzamin zawodowy. Obecnie jestem pasożytem i wrzodem na niezbyt zdrowym organizmie narodowym, studiuję historię na UMK