„Życie sekretne” Leonarda Cohena w księgarniach w lutym

0

Taki to już często bywa los artysty,  że choć za życia  znany bywa i doceniany, to prawdziwą popularność zyskuje dopiero po śmierci. Niestety, w ostatnim czasie zbyt często media informują nas o zgodnie kolejnej legendy – Lemmy, Dawid Bowie, Prince, George Michael… oj, długo można by tak wymieniać. Nie tak dawno do tego grona dołączył Leonard Cohen. Jego biografię In Rock wydało już blisko 5 lat temu, ale dopiero gdy świat obiegła wieść, że artysta nie nagra już żadnej płyty, reszta nakładu książki błyskawicznie się rozeszła.

Zostanie ona wydana ponownie, ale aby uznać ją za dzieło kompletne, zostało dodane obszerne uzupełnienie, obejmujące ostatnie lata życia Cohena. Tekst przygotował Daniel Wyszogrodzki (autor kultowej, wielokrotnie wznawianej biografii The Rolling Stones – „Satysfakcja”), uaktualniono też dyskografię i dodano kilka niepublikowanych wcześniej zdjęć. Zmienił się także format książki, na nieco mniejszy, twardą okładkę zastąpiła miękka, spadała też cena, która obecnie wynosi 39,90 zł. Można więc powiedzieć – nieco naciągając fakty – że jest to wydanie drugie, poszerzone. Książka znajdzie się w księgarniach w połowie lutego.

Oto opowieść o życiu, miłościach i twórczości poety, autora piosenek i pieśniarza, „obdarzonego głosem ze złota”, jak Leonard Cohen powiedział kiedyś sam o sobie.

Dogłębna i szczegółowa biografia, napisana przez Anthony’ego Reynoldsa, opiera się na dziesiątkach wywiadów, które autor przeprowadził specjalnie z myślą o tej książce. Wśród jego rozmówców znaleźli się muzycy grający z Cohenem, jego menadżerowie, wydawcy, fani, producenci, znajomi, przyjaciele i wrogowie.

„Życie sekretne” to sugestywny portet legendarnego artysty, który zyskał sobie wielu lojalnych wielbicieli na całym świecie. Śledzimy tu jego życie od poetyckich początków w Montrealu, gdzie ledwo wiązał koniec z końcem, przez liczne podróże, romanse i kryzysy religijne aż po ostatnią trasę koncertową i płytę. Niezwykłe życie i twórczość Leonarda Cohena nigdy wcześniej nie zostały opisane tak zajmująco i dokładnie.

Patroni: Interia.pl, Zwierciadło, Teraz Rock, Stacjakultura.pl, TVP Kultura

cohen

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!