Wrocławskie krasnoludki szykują się na Gitarowy Rekord Guinnessa!

0

1 kwietnia wrocławskie krasnoludki dostały gitary i świętowały zbliżający się pierwszomajowy Gitarowy Rekord Guinnessa. Warto było szukać skrzatów z gitarami i robić im zdjęcia, bo za najlepsze można było wygrać bilety na koncerty 3-Majówki 2017, największego wrocławskiego  festiwalu.

Opanowały wrocławskie ulice, skwerki, nabrzeża Odry, nawet latarnie. Rok temu przyłączyły się do wiosennej gitarowej zabawy i zorganizowały Wszechświatowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. Po raz kolejny 1 kwietnia, na miesiąc przed  Gitarowym Rekordem Guinnessa, wrocławskie krasnoludki założyły gitary.

To widok niecodzienny, mieszkańcy wyszukiwali te z instrumentami i robili im zdjęcia – najlepsze fotografie zostaną nagrodzone biletami na majowe koncerty odbywające się w ramach Gitarowego Rekordu Guinnessa i 3-Majówki. W gitarę zaopatrzono m.in. Neptunka, nowego krasnoludka stojącego od niedawna przed klubem Stary Klasztor, który razem z innymi dołączy do Największej Gitarowej Orkiestry Świata i będzie próbował pobić Gitarowy Rekord Guinnessa.

To wielkie Święto Gitary organizowane jest tradycyjnie 1 maja we Wrocławiu. Jego gwiazdami w tym roku będą The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Enter Shikari. Wystąpią w kompleksie Hali Stulecia. Impreza będzie częścią festiwalu 3-Majówka 2017, na którym 2 i 3 maja wystąpią m.in. The Toy Dolls, Lady Pank,  Kult, Luxtorpeda, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Julia Pietrucha, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Hunter, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Paweł Domagała i duet 5’Nizza z Ukrainy.

Zdjęcia krasnoludków z gitarami można zamieszczać na profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa https://www.facebook.com/GitarowyRekord/ lub wysłać na adres mailowy wrockfest@wrockfest.pl

krasnoludek

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!