Tony Iommi o pisaniu nowej muzyki i życiu poza trasą

0

Tony Iommi ujawnił, że chciałby zacząć pisać nową muzykę. Od kiedy Black Sabbath zagrał swój ostatni koncert rok temu, gitarzysta pracował z różnymi organizacjami charytatywnymi, więc ciężko powiedzieć, czy szanse na coś nowego są duże.

Jeśli chodzi o muzykę – z pewnością chciałbym zacząć pisać ponownie, ale obecnie robię wiele rzeczy dla organizacji charytatywnych, Heartlands Hospital, który jest częścią Fundacji Heart of England Foundation, a także Wythall Animal Sanctuary. Obie te organizacje są dla mnie bardzo ważne.

Pomoc chorym ma szczególne znaczenie dla Iommi’ego, który z powodzeniem zwalczył chłoniaka, a jego diagnoza dotycząca raka nadeszła wkrótce po ogłoszeniu reunionu Black Sabbath pod koniec 2011. Choroba nie spowolniła go muzycznie, a w zeszłym roku został uhonorowany nagrodą odwagi na Loudwire Music Awards.
Oprócz udzielania się charytatywnie, Iommi był zajęty odświeżaniem znajomości ze swoimi przyjaciółmi i dostosowywaniem się do życia z dala od trasy.

Myślałem, że po tej trasie będę miał czas na relaks i robienie rzeczy, które zawsze chciałem robić…ale to się jeszcze nie stało. Nie wiem, o co chodzi, czas mija i myślę, że przez te wszystkie lata, kiedy nie widziałem moich znajomych, teraz doszedłem do etapu, kiedy widuję się z nimi cały czas.

Iommi był wsparciem dla swojego kolegi z Black Sabbath, Geezera Butlera, który został uhonorowany gwiazdą na Broad Street Walk of Stars w Villa Park w rodzinnym mieście Birmingham w Anglii. Basista był trzecim członkiem legendy heavy metalu, który otrzymał uznanie.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że Geezer ma tu miejsce, ponieważ Aston Villa była tak ogromną częścią jego życia. Jest bardzo nieśmiały i zwykle nie robi tego typu rzeczy, ale dzięki temu, że to wszystko odbyło się właśnie w tym miejscu, udało im się nakłonić go do wyjścia i zaakceptowania uhonorowania.

Wygląda na to, że Tony jest zainteresowany pomysłem pisania nowej muzyki, jednak gitarzysta ma swoje lata i zasługuje na odpyczynek zanim weźmie się za komponowanie.

Udostępnij to

O autorze

Kiedy życie daje Ci lemoniadę, zrób z niej cytryny. Życie bardzo się zdziwi.