System Of A Down odpowiada na pytania internautów

2

Wczoraj (9 kwietnia) na platformie Reddit Serj Tankian i John Dolmayan z reaktywowanego niedawno zespołu System Of A Down wystawili się na atak ciekawskich internatów. Muzycy odpowiadali na pytania dotyczące zbliżającej się trasy koncertowej, następnego albumu SOAD, znaczenia tekstów utworów oraz możliwościach występu chyba w każdym kraju świata (w tym w Polsce). Dodatkowo podczas trwającego około godzinę czatu padła szczególna propozycja matrymonialna, a jedna fretka otrzymała imię.

Wywiad pojawił się na kilka dni przed rozpoczęciem trasy “Wake Up The Souls”, która ma na celu szerzenie świadomości o ludobójstwie dokonanym w Armenii w latach 1915 – 1923, Najciekawsze fragmenty rozmowy przytaczamy poniżej.

Infection233: Cześć chłopaki, jestem Waszym wielkim fanem, już się cieszę, że będę mógł Was kiedyś zobaczyć na żywo :). Rozważaliście kiedyś wydanie Waszych demówek? To świetny materiał i z chęcią bym za niego zapłacił.

Serj: Tak. To świetny pomysł.

freddyjasonmyer: Co było najważniejszym wydarzeniem od waszej reaktywacji w 2010 roku?

Serj: Ponowne wzniecenie naszej przyjaźni i świetnie spędzony czas w trasie.

q1tum: Jak poradziliście sobie z ostrym sprzeciwem z jakim spotkało się ‚Chop Suey’ – kawałek przestał być grany w radiu ze względu na podejrzenia o nawiązanie do wydarzeń z września 2001 roku?

John: Istota tego co chcemy wyrazić o wiele bardziej przewyższa możliwość otrzymania pozytywnego czy negatywnego odzewu. Sprzeciwy nigdy nie odstraszały nas od kroczenia na przód z tym co uważamy za właściwe.

rubymonday: John, jaki jest twój ulubiony kawałek do grania na perkusji?

John: ‚Revenga’.

Arachnocentric: W temacie kawałka ‚Chic ‚n’ Stu’ – po wsłuchaniu się w utwór zacząłem wierzyć, że jest to kawałek dotyczący nadmiernego konsumpcjonizmu, który jest narzędziem do kierowania nami – zwłaszcza media wmawiają nam „Jesteś smutny! Nie jesteś wystarczająco dobry! Jesteś brzydki! Oto nasze rozwiązanie, kup je!” Czy uważacie, że jest to problem nad którego zmianą powinniśmy pracować? Jeżeli tak, to jak ja/my możemy to zrobić by jednocześnie nie brzmieć jak anty-kapitaliści, czy anty-Amerykanie? Czy wg was, to się kiedykolwiek zmieni, biorąc pod uwagę jak bardzo chciwa jest ludzkość?

Serj: Nadmierny, bezmyślny konsumpcjonizm nie jest jedynie domeną XXI wieku. Są nim sposoby zaopatrywania w produkty. Każda forma nadużycia działająca w jakimkolwiek systemie, w tym w kapitalizmie jest niezdrowa i wytrąca rzeczy z równowagi. Przestań się martwić o to jak to zabrzmi po prostu mów co czujesz.

Parklore: Hi Serj! Jestem fanem SOAD od czterech lat, interesuje mnie jakie przesłanie leży za kawałkiem ‚Chop Suey’ i czy planujecie wydać nowy album?

Serj: Według nas prawdziwe jest jakiekolwiek znaczenie jakie nadasz naszym tekstom. Więc sam nam powiedz jakie ono jest. Wracamy do wspólnego grania by zobaczyć co nas dzisiaj zainspiruje. Jeżeli to poprowadzi nas do nowego albumu to świetnie, jeżeli nie, to też dobrze.

Frajer: Dlaczego anioły zasługują na śmierć?

Serj:  Z tego samego powodu dla którego zasługują by żyć.

plarah: Jeżeli nie bylibyście muzykami, co chcielibyście robić w życiu? 

Serj: Jeżeli o mnie chodzi to nadal bym robił oprogramowania.

NomadSPG: Słyszałem pogłoski, że mieliście w ramach trasy „Wake Up The Souls” zagrać na jednym z polskich festiwali, jednak zawiedli organizatorzy – nie było jakiejś alternatywy, chociażby zrobienie normalnego koncertu z innym organizatorem? Nie zapominajcie o Polsce następnym razem kiedy będziecie w Europie, wielu z nas czeka na wasz koncert od lat. 

Serj: Dzięki. Nie pamiętam byśmy mieli zaplanowany lub odwoływany koncert w Polsce w ramach obecnej trasy. Uwielbiam wszystkie koncerty na których byłem w Polsce, ostatnio grałem z polską orkiestrą symfoniczną w Warszawie i Gdańsku.

ysnmue95: Jaka jest wasza rada by osiągnąć coś czego bardzo mocno się chce?

Serj: Wizualizacja celu i praca w kierunku jego osiągnięcia. Żyj jakbyś już to osiągnął. Zachowuj się jakbyś na to zasługiwał.

Cały zapis z czatu znajdziecie na stronie Reddit.

System-of-A-Down-2015

Udostępnij to

O autorze

potworzbagien

Co tu dużo mówić, kocham muzykę. Od Mety przez Rudego po System i Mansona. Uwielbiam odnajdywać perełki wśród młodych zespołów takich jak Avatar czy Reignwolf, wielką miłością pałam również do naszych rodzimych Kabanosów. Zaraz będzie ciemno!