Synyster Gates (Avenged Sevenfold): „Warto być otwartym na różne gatunki muzyki”

0

Nie samym metalem człowiek żyje. Czasami inne gatunki dają nam równie wiele emocji. Taka otwartość jest niezmiernie ważna zwłaszcza dla muzyków, o czym w rozmowie z Rickiem Beato przekonywał gitarzysta Avenged Sevenfold – Synyster Gates.

Myślę, że nie można czegoś w muzyce nie lubić. Zawsze wkurza mnie, gdy ktoś mówi, że coś jest do niczego lub wyśmiewa czyjąś opinię na temat tego lub tamtego. 

Jest tak wiele do odkrycia. Po prostu przesłuchaj czegoś nowego. Nie musisz tego robić całymi dniami, jednak możesz z tego wyciągnąć wnioski i dowiedzieć się czegoś zaskakującego. 

Jako słuchacz doznajesz nowych uczuć i emocji. Myślę, że właśnie tego ludzie nie lubią. Jestem pewien, że nasz zespół brzmi dla niektórych jak drapanie paznokciami po tablicy, ale dla innych nasza muzyka jest bardzo pobudzająca. Kiedy wnikasz do bardziej harmonijnej przestrzeni, którą tworzymy, to jesteś w stanie nieco bardziej nas docenić niż przeciętny metalowy zespół. 

Szczerze kocham całą muzykę. Jeśli coś mi się nie podoba, to muszę przystosować moje uszy do takich dźwięków. Zawsze szukam inspiracji i nigdy nie odrzucam nowych propozycji.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."