Swear the Empress prezentuje utwór z najnowszego albumu

0

Pamiętacie Swear the Empress? Mieliśmy okazję recenzować ich EPke, teraz czekamy na najnowszą płytę długogrająca „In Our Veins”. Póki co prezentujemy utwór „Mur” z nadchodzącej płyty:

SWEAR THE EMPRESS to efekt współpracy piątki młodych ludzi, którzy, jak przystało na przedstawicieli generacji XXI wieku, poznali się przez Internet. Na co dzień zajmują się szarą rzeczywistością, ale gorąco wierzą i dążą do tego, by muzyka stanowiła kiedyś o wiele większą część ich życia, niż tylko jego hobbistyczny skrawek. Swoją muzykę opierają na mocnych, rockowo-metalowych riffach wspieranych damskim wokalem, ale przede wszystkim stawiają na melodyjne motywy, które na długo pozostają w głowie. Choć aktualny skład Swear the Empress gra ze sobą zaledwie od sierpnia 2014 roku, to oprócz zagrania licznych koncertów, zespół wśród swoich osiągnięć wylicza:

– III miejsce w 3. Edycji „Stage4YOU na UW” w Warszawie,
– I miejsce w „1. Przeglądzie zespołów rockowych MakMuza” w Makowie Mazowieckim,
– wyróżnienie na przeglądzie „Zderzak 2015” w Zgierzu,
– zakwalifikowanie się do przeglądu „Seven Festival Music & More Węgorzewo 2015”,
– zakwalifikowanie się do półfinału i finału „Emergenza 2015” w Warszawie,
– I miejsce w „Emergenza 2015” w Warszawie,
– Nagroda Główna na XXI Rock Pikniku w Pruszkowie,
– udział w festiwalach: „Rock na Zamku” w Szydłowcu, „Żyrock” w Żyrardowie, „New York” w Łodzi, „VIII Cegłowski Festiwal Rockowy” w Cegłowie, „UFO” w Warszawie, „Rock Live Zielonka 7” w Zielonce, „Rockowanie” w Skierniewicach, „XIII WFFM” we Wrocławiu.

Skład:
Justyna Kawałko – wokal, teksty
Piotr Głębocki – gitara
Kamil Kozik – gitara
Łukasz Rzadkowski – bas
Łukasz Fryca – perkusja

Udostępnij to

O autorze

Joanna Chojnacka (Choinek)

Mam uszy szeroko otwarte, jednak najczęściej dudni mi w nich muzyka ekstremalna. Nie wychodzę z domu bez książki i słuchawek, a wolny czas spędzam głównie na koncertach.