Steven Wilson: „Nie powinniśmy się wstydzić tworzenia popowych piosenek”

0

Ostatni album brytyjskiego muzyka wzbudził wiele kontrowersji. Popowe brzmienie nie przypadło do gustu części fanów, jednak, jak tłumaczy w wywiadzie dla Pop Matters Steven Wilson, ta krytyka nie zrobiła na nim wrażenia.

Myślę, że nie ma na świecie muzyka, który na pytanie „Czy chciałbyś, aby twoja muzyka dotarła do jak największej liczby osób? odpowiedział „Nie”. Jestem świadomy tego, że takie kawałki jak ‚Permanating’ mają mainstreamowy potencjał. Dwadzieścia lub trzydzieści lat temu to z pewnością byłby hit. Jednak nie jestem pewny, czy teraz to możliwe. 

Ten utwór to wejście do mojego muzycznego świata. Część ludzi, którzy wejdą przez te drzwi może sprawdzić, że reszta mojej twórczości jest inna. Myślę, że nie znajdą tam trudnej w odbiorze i awangardowej muzyki. Wiele moich najbardziej rozpoznawalnych utworów jest prostych. 

Nie wstydzę się pisać popowych kawałków, które mogą dotrzeć do innej publiczności. I nikt inny nie powinien się wstydzić. Dorastając, zachwycałem się takimi gwiazdami jak Prince czy Bowie. Wtedy byli moimi idolami i gwiazdami pop.

 

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."