Soulfly: Nowy album ,,Archangel” ukaże się w sierpniu

0

Jeden z założycieli Sepultury i jej były członek, Max Cavalera, pracuje aktualnie nad nowym albumem swojego innego zespołu, Soulfly. Metal Wani przeprowadziło niedawno wywiad z muzykiem, w którym padło kilka ciekawych słów na temat nadchodzącego wydawnictwa. Cavalera zdradził m.in, że najnowszy album Soulfly będzie nosił tytuł ,,Archangel” i ukaże się w sierpniu. Najciekawsze fragmenty wypowiedzi tłumaczymy poniżej:

Będzie się nazywał ,,Archangel” i zostanie wydany w sierpniu nakładem Nuclear Blast. Wszystko jest już niemal ukończone. Cała muzyka została nagrania. Muszę jeszcze dokończyć wokale, miksy oraz zająć się okładką i tego typu rzeczami. Wszystko brzmi bardzo dobrze. Jestem podekscytowany.

To interesująca płyta. Bardzo epicka, mistyczna odmiana Soulfly, której nie prezentujemy na co dzień. To jeden z tych albumów, które wychodzą ci raz w życiu – są tam naprawdę szalone dźwięki i wiele różnych wymiarów. To bardziej eksperymentalny krążek, niż wcześniejsze rzeczy. Wciąż jest jednak ciężki i szybki jak diabli. Na perkusji gra tam Zyon (syn Maxa – przyp. red.). Jest naprawdę dobry. Przypomina mi grę młodego Dave’a Lombardo ze Slayera. Zaskoczył nas wszystkich w studiu.
Produkcją albumu zajmuje się Matt Hyde, który pracował wcześniej ze Slayerem – to naprawdę czadowe. Mamy bardzo dobrą ekipę.

Całą rozmowę możecie obejrzeć poniżej. Ostatni album Soulfly, ,,Savages”, ukazał się pod koniec 2013 roku.

 

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.