Sepultura: Zobacz teledysk do utworu „Phantom Self”

0

Brazylijska Sepultura udostępniła właśnie teledysk do utworu „Phantom Self”, który promuje nadchodzący krążek „Machine Messiah”, zapowiedziany na 13 stycznia. Obraz został wyreżyserowany przez Mauricio Eça. Jest on, podobnie jak cała nowa płyta, zainspirowany wizją zrobotyzowanej cywilizacji. Wideo obejrzycie poniżej.

Gitarzysta grupy, Andreas Kisser, opowiada o świeżo udostępnionym teledysku i utworze:

„Phantom Self” zaczyna się od krótkiego intro opartego na brazylijskim rytmie „Maracatú”, oryginalnie wywodzącym się z północnych rejonów Brazylii. Połączyliśmy to silnie brazylijskie brzmienie z partiami skrzypiec, nagranymi przez tunezyjską grupę Myriad Orchestra. To była sugestia Jensa Bogrena, producenta albumu, który pracował już wcześniej z tą orkiestrą i pomyślał, że może być to fajne połączenie. Użyliśmy skrzypiec w różnych fragmentach utworów, co otwarło wiele nowych możliwości, szczególnie dla partii mojej gitary. To bardzo ciężki utwór, z dużą ilością groove’u i jednocześnie jeden z najbardziej kompletnych kawałków, nad którymi kiedykolwiek pracowaliśmy. To wynosi Sepulturę na nowy poziom!

Obecny wokalista Sepultury, Derrick Green, komentuje z kolei warstwę tekstową w „Phantom Self”:

Pomysł na tekst zaczerpnąłem z artykułu, który wysłał mi Andreas. Mówił on o młodym mężczyźnie, któremu wszystko układało się dobrze do czasu, gdy nieszczęśliwie wziął udział w strasznym wypadku samochodowym pod koniec lat 70′. Po tym wydarzeniu człowiek ten stracił całkowicie poczucie tego, kim był. Nikt nie mógł zrozumieć, co dzieje się w jego głowie. Mógł mieć migawki tego, kim był wcześniej, jednak w końcu lekarze zdali sobie sprawę, że chemiczne fragmenty jego mózgu się zmieniły. Mężczyzna stał się całkowicie inną osobą.

W każdym z nas istnieją takie fragmenty. Ta umiejętność jest ważna dla naszej ewolucji jako populacja ludzka. Musimy iść do przodu nawet pomimo traumatycznych wydarzeń.

01. Machine Messiah
02. I Am The Enemy
03. Phantom Self
04. Alethea
05. Iceberg Dances
06. Sworn Oath
07. Resistant Parasites
08. Silent Violence
09. Vandals Nest
10. Cyber God

Kilka dni temu metalowcy udostępnili lyric video do utworu „I Am The Enemy”, który również znajdzie się na albumie „Machine Messiah”. Jeśli jesteście ciekawi, jak Derrick Green radzi sobie z wokalami na nadchodzący krążek, to zapraszamy tutaj.

My z kolei przypominamy, że Sepultura już 15 lutego wystąpi w naszym kraju u boku Soilwork i Aborted, poprzedzając koncert Kreatora w roli gwiazdy głównej.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

"There is a serpent in every Eden..." Zakochany w "mainstreamowym" metalu, takim jak Lamb of God, Machine Head, Pantera czy Bathory. Do wielogodzinnych rozmów o ciężkiej muzyce potrzeba mi tylko piwa w ręku i dobrego towarzystwa. Pewnie i tak spotkamy się kiedyś na jakimś koncercie, więc do zobaczenia!